Skocz do zawartości
IGNOROWANY

drgania w przedziale od 120 km/h do 140km/h


Jarek882

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem ponieważ przy prędkości od 120 km/h do 140 km/h drży mi całe auto a najbardziej jest to odczuwalne na fotelu kierowcy, jak zacznę hamować to czuć pulsowanie na pedale hamulca na kierownicy też jest to odczuwalne jak wyrzucę bieg przy tej prędkości to drgania nie ustają.. Zauważyłem też że ściąga lekko w prawo nie mocno ale ściąga :facepalm:przy mniejszych prędkościach czuć jakby się coś obcierało w prawym przednim kole. Podniosłem dzisiaj auto i pokręciłem prawym kołem i kręci się bardzo ciężko pozostałe koła kręcą się bez żadnych oporów. czy to może być problem z nieodbijającym zaciskiem ? :naughty: Dev pomóż bo wiem że ogarniasz takie tematy :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może także łożysko?

Nie wiem czy to łożysko bo jakby to było łożysko to koło by się kręciło bezproblemowo a musiałem użyć dwóch rąk żeby je ruszyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz zdjąć koło i spróbować odciągnąć śrubokrętem zacisk, wtedy będziesz wiedział czy jest zatarty (czyli tłoczek się nie cofa) czy szukać dalej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zrobię jutro :) jak będę miał zdjęte koło to psiknąć czymś w tłoczek czy trzeba to rozbierac ?nie wykluczam jeszcze kół bo opony wyglądają na zmęczone i są z 2010 roku i pasowałoby wyważyć dla pewności bo auto jest z Niemiec i mam je krótko i dopiero poznaje co jest do zrobienia.

---------- Post dopisany at 21:37 ---------- Poprzedni post napisany at 21:25 ----------

a i zapomniałem dodać że przy kręceniu kołem jest charakterystyczny dzwięk tarcia tak samo przy jeździe coś słychać raz mniej raz gorzej..

---------- Post dopisany 18-05-2014 at 15:47 ---------- Poprzedni post napisany 11-05-2014 at 21:37 ----------

Łożysko wymienione i nadal to samo. Może troszkę ustalo ale nadal nie jest ok.. Zakładałem juz nawet kolo z zapasu i to nie felga ani opona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...