Treść opublikowana przez macho
-
Dziwne zachowanie przy wciskaniu gazu AVG 1,9 tdi
Objaw charakterystyczny dla przytkanego układu wydechowego, jeżeli w aucie masz jeszcze katalizator to może być jego wina. Prosty sposób żeby to sprawdzić to zwróć uwagę na różnice temperatur przed i za nim.
-
problem z rozłączajacym sie turbem
Możesz sprawdzić czy masz drożny katalizator. Jeśli jest przytkany turbina nie bedzie miała jak się rozpędzić.
-
dymi na biało z wydechu
Napisałaś tylko, że "ciśnienie sprężania jest ok" więc trudno coś wywnioskować. Jeśli chodzi o wymianę silnika na używany to możesz trafić "z deszczu pod rynnę", usterka silnika nie musi być poważna i przeważnie lepiej zrobić silnik niż go wymieniać (tylko moje zdanie, nie trzeba sie z nim zgadać, aczkolwiek moja praktyka przekonuje do naprawy). Tak czy inaczej powodzenia.
-
dymi na biało z wydechu
Panie macho, przedostowanie się oleju do komory spalania skutkuje powstawaniem NIEBIESKIEGO kłębu dymu o dość ostrym zapachu. Pani jako kobieta raczej chyba nie miałaby problemów z odróżnieniem niebieskiego od białego Myślę, że problemu należy szukać gdzie indziej a zalanie gęstszego oleju jest jak zaklejanie plastrem uciętej nogi Tylko opóźni nieuniknione. To akurat zależy od tego czy olej się spala w komorze spalania, czy jest spalany przez wydechu (najlepszy przykład gdy uleci strona ciepła turbiny dym jest zawsze biały lub przepływ z kanału olejowego przez uszczelke głowicy tak jak obecnie rozwiazujemy na VITO), Rozwiązanie z zalaniem gęstym olejem to faktyczni wyrzucenie pieniedzy w błoto. Przede wszystkim trzeba ustalic czy ubywa oleju, czy nie ma gdzies wycieków na silniku... a jak sie da to mozna sprobowac to nagrac??
-
dymi na biało z wydechu
Po pomiarze ciśnienia sprężania bedzie wiadomo czy należy rozbierać silnik czy szukać przyczyny w koło. Pozdrawiam.
-
dymi na biało z wydechu
A teraz tez czuc benzyne?? Rozumiem ze dymi cały czas??
-
dymi na biało z wydechu
Proponuje zmierzyć ciśnienie sprężania silnika. Jeżeli poprawnie zaobserwowałaś poziom oleju to bardzo prawdopodobne, problem polega na przedostawaniu się oleju do komory spalania i stąd biorą się znaczne kłęby dymu. Olej w komorze spalania może się wziąźć z dwóch stron: 1. głowica cylnidra (luz na prowadnicach zaworowych, uszkodzona uszczelka pod głowicą, pęknięta głowica...) 2. przez pierścienie tłokowe. Pomiar ciśnienia sprężania powinien uzasadnić zerwanie głowicy cylindrów.
-
Co to jest?
Może to być "odstraszacz gryzoni". Emituje dźwięki nie słyszalne dla człowieka.
-
wymiana przegubu
Tez go pozdrawiam
-
Prośba o pomoc w diagnostyce 1.6 ANA
Spróbuj zmierzyć ciśnienie sprężania... to powinno sporo powiedzieć.
-
Audi A4 B5 1.6 ADP grzeje się, cały czas 100 stopni
Może głupie pytanie, ale czy przy tej całej "operacji" próbowałeś zmienić korek zbiorniczka wyrównawczego?
-
Audi A4 B5 problem po kupnie
Temat bardzo trudny: po pierwsze bardzo trudno będzie udowodnić, że usterka była przed zakupem a nie wystąpiła pechowo podczas Twojej "eksploatacji"... a po drugie jeszcze trudniejsze będzie udowodnienie osobie prywatnej iż usterka była ukryta. W praktyce może Cię to kosztować więcej niż naprawa auta.
-
Brak mocy przy wcisnieciu gazu do dechy
Miałem ten sam objaw w swojej Lalce. Zatkany katalizator (brak energii do rozpędzenia turbiny), wyprucie puszki pomogło, przy okazji zaślepiłem EGR. Zobacz czy możesz ruszyć sztangę od kierownic turbo sprężarki, jeśli pracuje to prawdopodobnie masz to samo co ja miałem. Pozdrawiam
-
drgania w przedziale od 120 km/h do 140km/h
Możesz zdjąć koło i spróbować odciągnąć śrubokrętem zacisk, wtedy będziesz wiedział czy jest zatarty (czyli tłoczek się nie cofa) czy szukać dalej...
-
moto-zakup praca dla znających się na motoryzacji
Również poproszę informacje na PW.
-
[B6 TDI PD] Utrata mocy, niedziałające turbo
Bardzo możliwe ze przycierają się lub są zabrudzone kierownice w turbosprężarce, dość częsta przypadłość i objawy charakterystyczne. Pozostałe błędy mogą być wynikiem trybu awaryjnego...
-
Wyskakujące błędy, zamulenie silnika 1.9 tdi 110km
Przyczyna może być w n75, na próbę możesz zamienić go z przetwornikiem EGR, poza tym posprawdzałbym stan wtyczek i kabli...
-
olej w zbiorniczku płynu co to moze oznaczac?
Chciałbym poznać warsztat który planuje głowice za 40 zł. Poważnie to potrzebujesz komplet uszczelek (głowica, pokrywa, kolektory i wszystko co odkręcisz wymaga nowych uszczelek...), śruby do głowicy, rozrząd, jeśli olej wymieszał się z płynem to oczywiście wymiana obu, W moich stronach samo sprawdzenie głowicy kosztuje 120 zł, a no ogół prac związanych z głowicą warto przeznaczyć ok 500 zł (planowanie, wymiana uszczelniaczy zaworowych, lepiej zrobić to dokładnie niż pozornie "oszczędzać"). Warto się jednak zastanowić nad diagnozą. Ja podchodzę do tematu wycieku tak: 1. czy nie ma widocznych wycieków na zewnątrz silnika, bądź zacieków na silniku. 2. w jakim stanie jest chłodnica 3. czy nie czujesz słodkiego zapachu w środku (odparowany płyn) 4. czy pojazd ma problem z układem chłodzenia (niedogrzewa/przegrzewa się) ..... Głupio byłoby wydać ponad 1500 z powodu niedokręconej opaski lub innej bzdury
-
olej w zbiorniczku płynu co to moze oznaczac?
Zanim zerwiesz głowice i wyskoczysz ze sporej kasy, zacznij od sprawdzenia wycieków. Zwróciłbym uwagę na ilość oleju w zbiorniczku, jeśli twój kolega wymienił chłodniczkę oleju być może to pozostałości których nie dało się wypłukać.
-
witam, klima sprawna a nie chłodzi ?
Najprościej podepnij zegary na wysokie i niskie ciśnienie i zobaczysz co się dzieje. Możliwości jest wiele od: zatkana dysza po usterki elektryczne. Poprawność pracy układu ocenisz po ciśnieniach (na wysokim powinieneś mieć ok 12-16 bar, na niskim ok 2 bar). Potem zobaczymy co dalej
-
Układ zapowietrzony czy pompa hamulcowa ??
Zacznij od sprawdzenia czy nie masz nigdzie wycieków (przewody, zaciski itp.) Jeżeli wyciek ci płyn być może zapowietrzyła się pompa ABS-u, więc może ją trzeba też odpowietrzyć przy użyciu VAG. Objaw który opisujesz wskazuje na zapowietrzony układ, zakładając że wszystko podczas montażu poszło dobrze.
-
Klima włącza się i wyłącza co kilka sekund
Ja bym zrobił jak radzą, wyciągnął ten olej nawiasem mówiąc nigdy nie słyszałem żeby do jakiegoś samochodu zapodano 250ml oleju... jak go wyciągniesz i nabijesz ponownie z rozsądną ilością daj znać. Dalece prawdopodobne, że objawy ustąpią.
-
[B5 AVG] Czarny sedan z przytulnym wnętrzem :D
- uszczelka pod głowica..
Przeważnie jeśli woda dostaje się do komory spalania samochód kopci... może masz po prostu wyciek, albo jeszcze inny problem (zator, pompa wody....) - uszczelka pod głowica..