Skocz do zawartości
IGNOROWANY

witam, klima sprawna a nie chłodzi ?


rafeex

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam taki problem z klimatyzacją w audi a4 b5 1,9 tdi silnik AFN klimatronik sprężarka firmy zexel. Rok temu zatarła sie mi spreżarka klimy. Na wiosne tego roku wyminiłem spreżarke na regenerowaną nowa skraplacz osuszacz dysz rozprezna układ czyszczony. przez jakis czas to jest ok 3 miesiące klima chłodziła super ale od pewnego czasu praktycznie nie chlodzi chociaz układ jest szczelny spręzarka pracuje czynnika w układzie 700 g . byłem u mechanika juz ktoryś raz z kolei i podejzewa on ze mogła zatkac sie dysza rozprezna i cisnienie w układzie jest za duze i czujnik cisnienia klimatyzacji rozłącza sprężarke. Czy jest możliwa taka sytuacja ? po właczeniu klimatyzacji obroty silnika maleją to znaczy ze sprężarka startuje i rurka od skraplacza robi sie delikatnie ciepła ale nie jak wcześniej że cały skraplaćz bym praktycznie goracy. rurka wysokiego i niskiego cisnienia ledwo ciepłe a pamiętam ze jak klima chodziła wczesniej na full to na powierzchni rurek skraplała sie woda . co może być przyczyną ? nie bardzo chce mi sie wierzyc ze padła sprężarka . Ewentualnie jak za pomoća vaga moge zdiagnozowac uklad klimatyzacji co opisuja poszczególne bloki pomiarowe ?Z góry dziękuje i przepraszam jak ten temat był wczesniej poruszany ale ja go nie zanlazłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprościej podepnij zegary na wysokie i niskie ciśnienie i zobaczysz co się dzieje. Możliwości jest wiele od: zatkana dysza po usterki elektryczne. Poprawność pracy układu ocenisz po ciśnieniach (na wysokim powinieneś mieć ok 12-16 bar, na niskim ok 2 bar). Potem zobaczymy co dalej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...