Skocz do zawartości
IGNOROWANY

tempomat działa tylko przy niewielkich prędkościach?


Pioter_

Rekomendowane odpowiedzi

cześć.

W swoim niedawno zakupionym dyliżansie zauważyłem pewien problem - mianowicie, tempomat nie chce się załączyć przy "normalnych", autostradowych prędkościach.

Sprawdzałem i przy niewielkiej prędkości (powiedzmy, 50/60 KM/H) wszystko jest ok, tempomat się załącza, kiedy jednak mam szansę się sensownie rozpędzić i wtedy chcę zafiksować konkretną prędkość wciskanie guzika na manetce tempomatu kompletnie nic nie daje. :kwasny:

Jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy jakieś błędy wyskakuja ci na kompie powyzej tej prędkosci które by wykluczały załaczenie tempomatu?

Najlepiej by było podłączyc vaga i sprawdzic czy sa jakies błędy i czy manetka prawidłowo pracuje przytej prędkości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz vagiem w blokach pomiarowych czy zmieniają się wartości z 0 na 1 przy załączaniu manetki podczas tej wiekszej predkości.

A jak załaczysz tempomat przy nizszych prędkościach i zwiększysz prędkośc manetką to ci ją utrzymuje czy się rozłącza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jakieś jazdy z kablem i nie mogę się podłączyć...

Tak czy inaczej, problem okazuje się mało uciążliwy, gdyż:

1 - prędkość graniczna to 100km/h

2 - po włączeniu tempomatu -> zafiksowaniu prędkości -> dodaniu gazu -> ponownym wciśnięciu guzika fiksującego prędkość > wszystko działa ... ( w swnsie fiksuje się już wyższa prędkość )

cześć.

Niestety jestem zmuszony odkopać temat :-/

sprawdziłem - żadnych błędów nie było - generalnie na postoju wygląda, jakby działał.

Zgłębiając dochodzenie - problemem wydaje się być nie prędkość a bieg. Do piątego jest ok, na szóstce klapa :-(

Na szóstym biegu nie da się tempomatu włączyć.

Próbowałem też zrobić taki myk, żeby rozpędzić autko na piątce i wrzucić szósty bieg (bo wg instrukcji powinno się dać) i efekt jest taki, że po wrzuceniu szóstki mija sekunda, może dwie i tempomat się wyłącza (ale na wyświetlaczu zostaje info o ustawionej prędkości).

help!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że bez podpięcia kabla i sprawdzenia w blokach pomiarowych wartości 0-1 się nie obędzie.

Jazda z kablem wcale nie jest uciążliwa , przeciez tak się robi logi, najlepiej kogos wziąśc do pomocy i wtedy będziebezpieczniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...