Skocz do zawartości
IGNOROWANY

2.7 Projekt Multitronic -> manual, quattro


QaDo

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

jako, że wiadomo nasze autka czasem potrafią się nam znudzić i szukamy wrażeń :naughty:

Postanowiłem, że chyba czas się za to wziąć i dokonać przeróbki na quattrówkę. Mam bardzo fajną bogatą opcję, bardzo mały przebieg i aż żal byłby nie wykorzystać tego potencjału i dodatkowo jeszcze bardziej podnieść mocy autka by komfortowo radził sobie z napędem quattro.

Jak zawsze przy takich cyrkach pojawiają się pytania, więc może zacznę tak, znacie kogoś kto robiłby takiego swapa w 3.0 ? Interesuje mnie sprawa sterownika silnika i sygnałów. W 2.0 wiem, że nie jeden robił i wszystko śmiga, tu powinno być w sumie nawet łatwiej ale..

Jak chce się to zrobić konkretnie to niestety i pojawia się więcej pytań m.in jaką skrzynię wybrać wiadomo, że w zależności od oznaczenia kodowego mogą wystąpić drobne różnice, nawet przełożeń, a jednak chciałbym by wyszło z tego coś fajnego.

Kolejna kwestia jak się to zgra z audi drive select oraz zawieszeniem magnetycznym, no ale myślę to kwestie kodowania i bez problemu.

Co do kosztów startowych, wychodziłoby ok 5.500zł bez roboty, z tym, że moja skrzynia jest w idealnym stanie i sporo jestem w stanie odzyskać.

Znalazłem fajną skrzynię MNJ z 2011r. przebieg niby 49 tys. tylko tutaj znów pytanie 2011 rok to już zmiany i czy wszystko podejdzie, zawsze jakieś wątpliwości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...