Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nie włącza się wentylator, klima bardzo słabo chłodzi


r1grzegorz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam taki problem, wentylator w ogóle mi się nie włącza, na blacie mam ciągle 90 stopni, sprawdzałem vagiem i temperatura dochodzi na vagu nawet do 108 stopni. Klima mi bardzo słabo chłodzi. od czego zacząć i co może być powodem tego? z góry dzięki za pomoc

---------- Post dopisany 10-06-2014 at 20:53 ---------- Poprzedni post napisany 09-06-2014 at 18:50 ----------

Wentylator się włącza. Jednak klima nie chłodzi. Gaz jest bo sprawdzałem, a jak włączyłem klimę to przewód którym idzie gaz aż zamarza, a w środku dmucha ciepłym powietrzem. Co może być tego powodem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam taki problem, wentylator w ogóle mi się nie włącza, na blacie mam ciągle 90 stopni, sprawdzałem vagiem i temperatura dochodzi na vagu nawet do 108 stopni. Klima mi bardzo słabo chłodzi. od czego zacząć i co może być powodem tego? z góry dzięki za pomoc

---------- Post dopisany 10-06-2014 at 20:53 ---------- Poprzedni post napisany 09-06-2014 at 18:50 ----------

Wentylator się włącza. Jednak klima nie chłodzi. Gaz jest bo sprawdzałem, a jak włączyłem klimę to przewód którym idzie gaz aż zamarza, a w środku dmucha ciepłym powietrzem. Co może być tego powodem?

jak zamarza to znaczy,że mało czynnika.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam taki problem, wentylator w ogóle mi się nie włącza, na blacie mam ciągle 90 stopni, sprawdzałem vagiem i temperatura dochodzi na vagu nawet do 108 stopni. Klima mi bardzo słabo chłodzi. od czego zacząć i co może być powodem tego? z góry dzięki za pomoc

---------- Post dopisany 10-06-2014 at 20:53 ---------- Poprzedni post napisany 09-06-2014 at 18:50 ----------

Wentylator się włącza. Jednak klima nie chłodzi. Gaz jest bo sprawdzałem, a jak włączyłem klimę to przewód którym idzie gaz aż zamarza, a w środku dmucha ciepłym powietrzem. Co może być tego powodem?

jak zamarza to znaczy,że mało czynnika.

Nie do końca, po pierwsze która rurka zamarza cienka czy gruba? Jak filtr kabinowy? Podejrzewam, że termostat masz padnięty u mnie było tak samo z temp silnika. Miałem od 104 do 108 stopni, teraz na nowym termostacie max 104 normalnie mam 99-100. Ps. termostat wymieniamy razem z obudową- sprawdzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś byłem nabić klimę. Okazało się że było sporo poniżej połowy czynnika. Teraz chłodzi, ale moim zdaniem szału nie ma. Może też mi się wydaje że nie chłodzi tak jak powinna bo temperatura na zewnątrz jest do zabicia. Jutro zrobię logi i wstawię je tutaj. Póki co dzięki za pomoc :)

---------- Post dopisany 14-06-2014 at 15:59 ---------- Poprzedni post napisany 11-06-2014 at 18:57 ----------

Wyskoczyły mi takie błędy:

2 Faults Found:

00716 - Air recirculation Flap Positioning Motor (V113)

41-00 - Blocked or No Voltage

00819 - High Pressure Sensor (G65)

07-00 - Signal to Low

Co mogę z nimi poczynić?

---------- Post dopisany 17-06-2014 at 11:42 ---------- Poprzedni post napisany 14-06-2014 at 15:59 ----------

Z tym błędem 00716 chyba sobie poradziłem, znalazłem na innym forum że trzeba przeprowadzić adaptację i błąd puki co się nie pojawił.

Natomiast co do drugiego błędu 00819 klima cały czas idzie mi na ECON i nie da się go wyłączyć. Z tego co znalazłem to Czujnik wysokiego ciśnienia G65 jest prawdopodobnie padnięty. Więc moje pytanie brzmi czy wymienię go sam i czy czynnik klimy "ucieknie" z układu jak go wykręcę? Czy będę musiał jeszcze raz klimę nabijać? I jeszcze jedno pytanie czy on znajduje się pod filtrem paliwa?

Chodzi o ten czujnik? CZUJNIK CIŚNIENIA KLIMATYZACJI AUDI A1 A3 A4 A6 TT (4290491444) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...