Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak wyizolowac chlodnice spalin ?


ChilliPalmer

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo wazne pytanie - jak wyizolowac chlodnice spalin ? Gdzie ona sie znajduje w silniku BLB ? Na 99% przepuszcza mi wode do ukladu wydechowego i komor spalania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłodnica spalin znajduje się nad sprężarką i nad puszką DPF. Spaliny są chłodzone przez tą chłodniczkę i podawane do dolotu przez EGR w celu ich dopalenia. Skąd pewność że Ci ucieka płyn właśnie tamtędy? Obecnie też z tym walczę i może będę ją sprawdzał. Znaczy się mechanik może mi będzie sprawdzał bo mi ucieka płyn chłodzący. Jeżeli nie znajdzie śladów płynu chłodzącego to będę ją wyizolowywał. Trzeba założyć by-pas płynu i zaślepić kanał powrotny spalin. Najlepiej przed chłodniczką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego że po nocy widać zacieki i płyn/wodę która skapuje na turbinę i ogólnie rurka spalin od chłodnicy wygląda jak skorodowana/przegnita (jest pokryta zielonkawym osadem) a samochód bardzo dużo płynu łyka (na 3dni cały zbiornik) a w trakcie jazdy nie kopci, jedynie kiedy się rozgrzewa to wali tumany pary wodnej (aż tylna szyba się nią pokrywa) po kilku przegazówkach i temperaturze >70*C problem znika.

Nie wyrzuca wody korkiem ani nie miesza się ona z olejem, węże nie puchną. Silnik pracuje dosyć równo. Podczas przyspieszania słychać takie syczenie jakby woda się gotowała (prawdopodobnie styka się z rozgrzanymi spalinami)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...