Skocz do zawartości
IGNOROWANY

JAKIE KUPIć śWIECE DO B5 1,6 101 KM ?? <pilne>


BEKACZU

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie jak w temacie... mam A4 B5 ADP 1,6 101 KM

Prosze wypowiedzcie sie bo musze wymienic a nie mam pojecia o jakich parametrach i jaka firma ( hmm bosh?? )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaziu_Wichura

Bosh'a mi odradzali. Osobiście używam NGK, poza tym warte polecenia są świece Beru. Kupuj trzyelektrodowe, takie zaleca producent.

A tak apropos to gazownik powiedział mi, że nie ma różnicy czy to są jedno czy trzyelektrodowe, co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak apropos to gazownik powiedział mi, że nie ma różnicy czy to są jedno czy trzyelektrodowe, co o tym sądzicie?

Jakby nie było różnicy to by takich nie robili a świece wieloelektrodowe stosuje się z tego względu że nowoczesne samochody spalają ubogą mieszankę i potrzebują pewniejszej iskry aby lepiej się mieszanka zapalała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaziu_Wichura
A tak apropos to gazownik powiedział mi, że nie ma różnicy czy to są jedno czy trzyelektrodowe, co o tym sądzicie?

Jakby nie było różnicy to by takich nie robili a świece wieloelektrodowe stosuje się z tego względu że nowoczesne samochody spalają ubogą mieszankę i potrzebują pewniejszej iskry aby lepiej się mieszanka zapalała.

niby tak ale jeden agrument mnie zastanawia. Akturalnie wkręciłem jedno elektrodowe i auto jeździ tak samo jak na trzy elektrodowych. Zero różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaziu_Wichura
bo to jest tak że rzecież iskra bije w jeden punkt a nie w trzy naraz

wiem o tym.

Tak patrząc na chłopski rozum:

koszt 3elektrodowych to około 80 zł koszt 1elektrodowych to 20 zł. Jeśli myślę dobrze to po prostu 1elektrodowe będą się zużywały szybciej --> czyli można wymieniać częściej np. dwa komplety 1elektrodowych na jeden komplet 3 elektrodowych co i tak się opłaca.

To tylko taka moja dywagacja na ten temat, oczywiście sam nie bawię się w takie oszczędzanie i zakładam 3 elektrodowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...