Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Tryb skandynawski, lusterko fotochromatyczne i inne problemy


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od kilku dni jestem szczęśliwym posiadaczem Audi A4 B6 3.0 V6. Wszystko jest ok z autem ale mam parę pytań, na które nie znalazłem odpowiedzi na kilku forach. Mam nadzieję, że ktoś mi pomoże.

Otóż auto ma prawdopodobnie włączony "tryb skandynawski". Posiadam włącznik świateł z kombinacją: 0-Auto-światła postojowe-światła mijania. Światła mijania to ksenony. Po przekręceniu kluczyka w pozycję zapłonu, ksenony samoistnie uruchamiają się, włącznik świateł w pozycji 0. Czy można to wyłączyć i jak? Wiem, że za pomocą VAG lub VCDS ale gdzie?

Druga sprawa - posiadam lusterko fotochromatyczne z włącznikiem na środku. Jednak ta opcja nie działa, brak reakcji na wciskanie przycisku - nie zapala się obok zielona dioda. Czy może być to połączone z w/w włączonym trybem?

Trzecia sprawa - nie działa funkcja Coming/Leaving Home - jeśli jest pokrętło w pozycji 1 - to wieczorem nie włącza się zewnętrzne oświetlenie.

Moje pytanie czy w/w sytuacje mogą wynikać z włączonego trybu skandynawskiego oraz wyłączonego czujnika zmroku?

Czy może mi ktoś pomóc przywrócić wszystko do stanu "normalnego"? Mam jakieś pojęcie jeśli chodzi o VCDS i VAG ale nie za bardzo orientuję się gdzie takie zmiany mogę dokonać. Chyba, że coś innego jest zwalone.

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy włącznik i lustro jest ori czy dokładane? Jeśli ktoś dokładał to masz coś pomieszane w instalacji elektrycznej. Jeśli będzie błąd połączenia przewodów w włączniku świateł lub mce to światla będą załączane nawet w pozycji 0 nawet jak tryb skandynawski będzie wyłączony.

Podłącz sie pod MCE i sprawdź jego numer.

Tu masz info o kodowaniu ==> http://a4-klub.pl/uklad-elektryczny-16/all-b6-b7-modul-centralnej-elektryki-wlacznik-swiatel-czujnik-swiatla-clh-138327/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, to proszę powiedz mi, jak powinien wyglądać kod by powrócić do standardowych ustawień (włączanie ręczne świateł, xenony, włączone CLH, zainstalowane lusterko). Lusterko i włącznik są ori, nic nie było zmieniane. Gdyby czujnik zmierzchu był wyłączony to podświetlenie przycisku Power na lusterku tez nie działa? Bo nie swieci sie on na czerwono.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Skandynawia jest OK jak się nie ma DRL, ja bym zostawił. Ustawiasz włącznik na auto i zapominasz o światłach. Dobry jest myk z ustawieniem mocy w ciągu dnia, ja mam np. 75%.

2. Na lustrze to nie tak jest. Guzik służy do wyłączania foto, dioda koloru nie zmienia tylko gaśnie. W obudowie są dwa "oczka", jedno od kierowcy (wygląda jak druga dioda), drugie oczko jest od strony szyby - widać je z zewnątrz. Zrób test - zasłoń tręką tylną czujkę, a w przednią poświeć latarką czy lampą z telefonu.I pięknie ciemnieje :wink: Albo poczekaj do zmroku, wyjedź na drogę i jak Ci ktoś poświeci to dobrze się przyjrzyj :wink: Masz przyciemkę na tylnej szybie?

3. Będzie złe kodowanie - bez CLH albo bez sensora, ewentualnie sensitivity bardzo niskie ustawione. Deszcz Ci działa dobrze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On ma B6. Włącznik lusterka świeci na czerwono, gdy zapalone są światła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

No właśnie włącznik na lusterku nie świeci się na czerwono. Chyba nie mam czujnika deszczu bo nie załączały mi się wycieraczki jak padało.

Cwiara - czy VCDSem sprawdzę wersję modułu?

Żeby nie zakładać nowego wątku, powiedzcie mi czy jest ktoś w stanie naprawić tak wyglądający wyświetlacz w RNS-E.

20140716_155357.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie pozostaje zdjęcie lusterka, wypięcie kostki i sprawdzenie miernikiem, czy dochodzi prąd, bo jak nie zapala się dioda w lusterku to masz albo uwalone lustro, albo wiązkę. Istnieje jeszcze opcja, o której pisał Ćwiara, że ktoś sam dokładał i coś pokiełbasił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...