Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Silnik od automatu do manuala


ganjaq

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, powiedzcie czy (i dlaczego jeżeli nie) silnik z audi/vw AEB w tym przypadku pochodzący z audi a4 b5 automat podejdzie do auta w którym wcześniej była skrzynia manualna (silnik padł przy manualu a potocznie uważa się że silniki z automatu są mniej podjechane dlatego to dobry kandydat na dawcę) z tym że spotkałem się z teorią że silniki te różnią się czymś od siebie i skrzynia manualna nie pasuje do silnika z automata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego silniki są te same co automat i manual dajesz swoje kolo zamachowe i szrzeglo i to tyle ruznicy a silniki są te same nima innych ruznic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że silniki są te same i co do tego nie mam wątpliwości ale jak znajomy zawiózł auto do mechanika to ten mu powiedział że nie pasuje skrzynia i coś o jakiejś tulei gadał, pewnie nie wpadł na to że jest inne koło zamachowe i sprzęgło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czasami w VAG, silniki z automatyczna skrzynia biegow maja wbita tuleje w koncowke walu, silniki z manualna skrzynia biegow maja w tym miejscu lozysko igielkowe w ktore wchodzi walek skrzyni...

tuleje wystarczy poprostu wybic i wstawic lozysko igielkowe :)

lipny mechanior :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od razu powiem że wyczytałem że wały te mogą różnić się od siebie (możliwe że ten kto to napisał nie wiedział o nabitej tulejce) mierzył suwmiarką i różnica wynosiła 0,2 cm, większa była tuleja nabita na wał od automatu niż łożysko igiełkowe co by się z prawdą mijało bo jeżeli chodzi tu o to łożysko =bfb2e35&cat[cmf]=2ea&cat[cmo]=3e2&cat[cve]=2f39&cat[art]=49e61&cat[atg]=6e00ac&offset=0&sort=1"]klik to średnica w [mm] wynosi 21 czyli tyle samo co tulejka na wale automatu, dalej ktoś inny pisał że w etce to są dwa różne wały, nie wiem może będzie miał ktoś czas to niech to ktoś sprawdzi, pisał o zakończeniu wałów i o długości że od automatu nie jest zakończony płasko i że jest 1,5 cm dłuższy. Niech ktoś skonfrontuje tą teze z prawdą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, nie ma tematu, miałeś racje, jawor sie mylił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Że tak poruszę ten temat ponownie przekłądam silnik 1.8t AWt z audi a4 automat do passata b5 1.8t awt manual i mechanik ma problem z wałem podbno po wybiciu tulejki średnica jest 24mm a łozysko igiełkowe ma 21mm czy to możliwe>?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...