Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Silnik od automatu do manuala

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witajcie, powiedzcie czy (i dlaczego jeżeli nie) silnik z audi/vw AEB w tym przypadku pochodzący z audi a4 b5 automat podejdzie do auta w którym wcześniej była skrzynia manualna (silnik padł przy manualu a potocznie uważa się że silniki z automatu są mniej podjechane dlatego to dobry kandydat na dawcę) z tym że spotkałem się z teorią że silniki te różnią się czymś od siebie i skrzynia manualna nie pasuje do silnika z automata.

Opublikowano

Kolego silniki są te same co automat i manual dajesz swoje kolo zamachowe i szrzeglo i to tyle ruznicy a silniki są te same nima innych ruznic

Opublikowano
  • Autor

Wiem że silniki są te same i co do tego nie mam wątpliwości ale jak znajomy zawiózł auto do mechanika to ten mu powiedział że nie pasuje skrzynia i coś o jakiejś tulei gadał, pewnie nie wpadł na to że jest inne koło zamachowe i sprzęgło

Opublikowano

czasami w VAG, silniki z automatyczna skrzynia biegow maja wbita tuleje w koncowke walu, silniki z manualna skrzynia biegow maja w tym miejscu lozysko igielkowe w ktore wchodzi walek skrzyni...

tuleje wystarczy poprostu wybic i wstawic lozysko igielkowe :)

lipny mechanior :)

Opublikowano
  • Autor

Od razu powiem że wyczytałem że wały te mogą różnić się od siebie (możliwe że ten kto to napisał nie wiedział o nabitej tulejce) mierzył suwmiarką i różnica wynosiła 0,2 cm, większa była tuleja nabita na wał od automatu niż łożysko igiełkowe co by się z prawdą mijało bo jeżeli chodzi tu o to łożysko =bfb2e35&cat[cmf]=2ea&cat[cmo]=3e2&cat[cve]=2f39&cat[art]=49e61&cat[atg]=6e00ac&offset=0&sort=1"]klik to średnica w [mm] wynosi 21 czyli tyle samo co tulejka na wale automatu, dalej ktoś inny pisał że w etce to są dwa różne wały, nie wiem może będzie miał ktoś czas to niech to ktoś sprawdzi, pisał o zakończeniu wałów i o długości że od automatu nie jest zakończony płasko i że jest 1,5 cm dłuższy. Niech ktoś skonfrontuje tą teze z prawdą

Opublikowano
  • Autor

Dobra, nie ma tematu, miałeś racje, jawor sie mylił

  • 3 lata później...
Opublikowano

Witam.

Że tak poruszę ten temat ponownie przekłądam silnik 1.8t AWt z audi a4 automat do passata b5 1.8t awt manual i mechanik ma problem z wałem podbno po wybiciu tulejki średnica jest 24mm a łozysko igiełkowe ma 21mm czy to możliwe>?

 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.