Skocz do zawartości
IGNOROWANY

bajzel w radiu - prośba o pomoc w opisaniu kabli


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

mam taki problem - trochę charczą mi głośniki. Nie wiem jeszcze dlaczego, są dwie opcje - albo są dziadowskie, albo są źle podłączone.

Po wyjęciu radia okazało się, że poprzedni właściciel tam sporo grzebał i nie wygląda to wszystko najlepiej, mówiąc tak ogólnie.

Sytuacja wygląda tak:

XAKkFjJ.jpg

Opis problemów (numery odpowiadają tym na obrazku):

1 - jak widać, kabelki są poucinane. Czy tak może być, do czego one pierwotnie były?

2 - do czego są te wtyczki?

3 - do czego jest ta kostka? dochodzi do niej tylko jeden kabel.

Dodatkowe:

- radio nie zapamiętuje ustawień. Jak wyjmę kluczyk - radio gaśnie i zostaje najwidoczniej całkowicie odcięte.

- w bagażniku od głośnika zwisa taka niebieska kostka. Chyba od wzmacniacza. Czy to może być powód charczenia, że nie ma wzmacniacza?

Z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 kable do fis nie oryginalne radio z tym nie działa

2 chinch kable do dodatkowego wzmacniacza

3 w starszym oryginalnym radiu kostka do telefonu lub coś z navi nie pamiętam dokładnie

niezapamiętywanie stacji masz dwa przewody czerwoni i żółty musisz sprawdzić na którym jest stały plusi albo czerwony z żółtym albo odwrotnie niebieska kostka to kostka do ori głośnika ze wzmacniaczem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie.

A czy głośniki powinny charczeć jeżeli nie są podłączone te wzmacniacze? Bo już rozgryzłem, co zrobił autor tego układu.

1) Wsadził bardzo cieniutkie przewody do głośników (4 chudziutkie żyłki, nieco grubsze niż do słuchawek)

2) Posplatał je po dwie i podłączył tylko + oraz - do głośników.

3) Kable od wzmacniaczy poucinał i sobie wiszą

4) Miał swój wzmacniacz, który podpinał tymi 2-ma chinchami oraz sterował niebieskim kablem z kostki (remote +12v)

Wobec tego teraz pytanie - czy jakbym kupił sobie wzmacniacz do jego magicznej konfiguracji - jest szansa, że wszystko zacznie normalnie grać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyp......... Jego pseudo instalacje i wykonaj wszystko od nowa

wysłane z HTC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...