Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Drgania Od Skrzyni Biegów


TDI007

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
Mam 1.8 AGR 125KM.skrzynia manualna DWH
Koledzy mam taki problem przy prędkości powyżej 40 km/h wyczuwalne stuki z lewej strony zawieszenia, generalnie nawet mocniej na hamowaniu na biegu. Wibracje są wyczuwalne na kierownicy. Drgania są największe przy jeździe na wprost, przy nawet delikatnych skrętach słabną. Łożysko nie szumi. Nie ma mowy o przegubach, bo je po całości wymieniłem (wewnętrzny i zewnętrzny), całość hamulca rozebrałem usunąłem nagary i dobrze kilka razy wcisnąłem zacisk. Zawierzenie w przyzwoitym stanie. Po podniesieniu lewej strony bez koła i na biegu słychać stuki, ale trudno zlokalizować. Powoli obstawiam, że to skrzynia biegów??? Czy ktoś miał taki problem?? W trakcie hamowania silnikiem na niższym biegu i wysokich obrotach słychać szum, ale to chyba jakieś łożysko igiełkowe, bo kulki i rolki wydają inne dźwięki, jednocześnie obroty są wyższe od obrotów koła?? Ten szum tylko przy hamowaniu silnikiem. Na pewno jest wszystko dobrze skręcone a śruba ściągająca przegub odpowiednio dokręcona. Mam jeszcze prośbę jak ktoś by się jeszcze orientował proszę o propozycję na nr skrzyni biegów (w razie gdyby była to skrzynia to można włożyć coś lepszego).
Proszę o pomoc.
Pozdrawiam
AW


Witam,

Uszkodzeniu uległa skrzynia biegów jak rozbiorę to wkleję zdjęcia bo sam jestem ciekawy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...