Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nierówna Praca Silnika, Migająca Kontrolka Świec, Dymienie


Marcin0116

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Około miesiąca temu miałem problem z moją Audicą(A4 B5 1.9TDI 110KM AFN 1999r.)

Silnik pracował nie równo, dymił i migała kontrolka od świec żarowych. Po podłączeniu pod komputer okazało się że jest to wina pompy wtryskowej. Postawiłem ją u mechanika, wymienił on pompe i wszystko było ok, silnik pracował równo, nie dymił, przestała również migac kontrolka od świec żarowych. Wszystko było wporządku do dnia dziesiejszego, wyjeżdzając rano z garażu zauważylem że problem powrócił... Objawy są identyczne jak przed wymianą pompy.

Podłączyłem Audi pod komputer i wyświetlił mi on dwa błędy.

1. regulator ilości paliwa- górna wartość krańcowa- N146

2. komputer sterujący tablicy przyrządów- niesprawność w systemie

Próbowałem skasować błędy lecz się nie da a przed wymianą pompy normalnie je kasowałem

Gdzie szukać usterki? Czy to znowu wina pompy?

Prosze o porady

Edytowane przez Marcin0116
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro mechanik to robił to jedź do niego. Tutaj byś musiał porobić jeszcze logi żeby można było wiecej mówic. Ale skoro Ci robił to szkoda czasu marnować i niech robi jeszcze raz, napewno będzie szybciej postawiona diagnoza. Pozderki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Około miesiąca temu miałem problem z moją Audicą(A4 B5 1.9TDI 110KM AFN 1999r.)

Silnik pracował nie równo, dymił i migała kontrolka od świec żarowych. Po podłączeniu pod komputer okazało się że jest to wina pompy wtryskowej. Postawiłem ją u mechanika, wymienił on pompe i wszystko było ok, silnik pracował równo, nie dymił, przestała również migac kontrolka od świec żarowych. Wszystko było wporządku do dnia dziesiejszego, wyjeżdzając rano z garażu zauważylem że problem powrócił... Objawy są identyczne jak przed wymianą pompy.

Podłączyłem Audi pod komputer i wyświetlił mi on dwa błędy.

1. regulator ilości paliwa- górna wartość krańcowa- N146

2. komputer sterujący tablicy przyrządów- niesprawność w systemie

Próbowałem skasować błędy lecz się nie da a przed wymianą pompy normalnie je kasowałem

Gdzie szukać usterki? Czy to znowu wina pompy?

Prosze o porady

1 ,nastawnik padł lub ma sie ku padnieciu .

2 błedu nie jarze.

masz kody (numery ) tych błedów i po angielsku ? bo polsku jak pisze to nie rozumiem co to jest (choć jestem polakiem)

ps : łodzkie mazowieckie woj ogarniam jak coś nawet moge dojechać i naprawić na miejscu. lub wysyłkowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...