Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Luźny Wentylator Chlodnicy


Pit777

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zauwazyłem ostatnio ze wentylator chlodnicy ma dosc spore luzy, obawiam sie ze niedługo moze odpasc i narobic większych szkód.

Mam pytanie czy da sie go naprawić, bo zapewne luzy powstaly poniewaz wysuwa sie z trzpienia mocującego.

Czy lepiej kupić inny tylko który pasuje bo posiadam silnik 2.0 Tdi z pojedyńczym wentylatorem.

czy ktos posiada jakies mymery wentylatorow czy kupowac z obudową?

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawić się da, ale na jak długo ? lepiej rozejrzyj się za sprawnym. wentylator na ośce zabezpieczony jest tylko taką blaszką sprężynującą, w zasadzie jednorazowa, w ASO brak jako część wymienna, przerabiałem temat. Numerów nie pamiętam ale wystarczy jak kupisz sam wentylator. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nadal szukasz wentylatora to tutaj powinieneś coś znaleźć do twojej wersji auta: http://www.autochlodnice.com/wentylator-audi-a4,8k2,b8,od,2007,11-2,0,tdi,143km/l,5,6418,23301,100337/ Ja jak miałem problem z wentylatorem mechanik mówił zeby kupowac nowy, nie ma sensu bo luzy byly za duze, nie wiem jak w jest w Twojej sytuacji.

Edytowane przez Krzychu67
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam podobny problem - wentylator dosłownie lata na osi. Pytanie czy da radę wymienić sam wiatrak czy trzeba wymieniać całość z silnikiem elektrycznym ?? Może da radę to uratować.

Drugie pytanie czy żeby dostać się do tego wentylatora trzeba rozbierać cały przód (zderzak, wzmocnienie ). U mnie jest tylko jeden wentylator.

Dzięki za pomoc

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio wyciągałem ten wentylator bez rozbierania całego przodu.

Zdejmij górną osłonę, później po lewej i prawej są takie dwa bolce które trzeba wyciągnąć do góry.

Od spodu trzeba zdjąć też osłonę, odpiąć wtyczkę od wentylatora.

Później po lewej i prawej stronie mniej więcej na środku obudowy chłodnicy jest zatrzask który ciężko zlokalizować. Trzeba coś włożyć w niego od góry i wtedy wentylator może wyjść do góry.

Ja ciągnąłem mocno całą chłodnicę w stronę przodu, trochę pocharatałem ją ale wentylator wyszedł.

Trzeba ściągnąć blaszkę z ośki wentylatora dobrze oczyścić podgiąć i zamontować z powrotem.

Drugi raz nie wiem czy nie ściągnąłbym całego przodu, mniej słów na k.. by poszło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...