Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ciężarek wyrównoważający-pytanie


PiterEL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam Seata Exeo 2010r silnik 2.0 TDI CAHA 170KM. Jestem posiadaczem od miesiąca i jak byłem na kanale zauważyłem przy wydechu ( przykręcony do wydechu jakoś w okolicy baku paliwa ciężarek o numerze 8E0 253 653 B.

Ma on na sobie napisane 75Hz. Ciężarek był luźny ale śruba z tuleja na sobie mocująca go była dokręcona. Odkręciłem go i od strony dolegania ciężarka do mocowania jest okrągła podkładka dość duża. U mnie ona jest odzielna od ciężarka i nie wiem czy ona sie odwulkanizowała czy tak powinno być. Nigdzie w internecie nie mogę znaleźć zdjęcia tej części... W sklepach tylko oryginał na zamówienie. Bo nie wiem może tak ma być albo u mnie się rozwulkanizowała i zdjąłem bo mogła hałasować... Ale może to tak jest. A cały ten ciężąrek kosztuje az 120zł. A jest to własćiwie jakby guma dość taka ciężka. Proszę o pomoc lub jeśli ktoś może niech sprawdzi u siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest to samo. Ciężarek odkleił się od tej metalowej podkładki i wpadał tylko w rezonans przy ruszaniu na półsprzęgle. Warzy to coś ponad 300g a bez tego jest cisza :D

Pewnie dostanę złotą łopatę :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stecilem na srube i dodatkowo wszystko skleilem klejem do szyb i trzyma sie elegancko

Wysłane z mojego Galaxy S6 za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A próbowałeś jeździć z tym i bez tego??? Bo u mnie podkładałem kawałek gumy żeby nie latało i testowałem... bez tego dziwadła jest ciszej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...