Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

1.9TDI ALH - nie wkręca się na obroty

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Przecież Ci na końcu podałem numer

1C0 945 511 A RDW

I taki masz kupić. Swój czujnik olej bo jest starego typu i szkoda nerwów.

Opublikowano
  • Autor

Okej dzięks.

Dzisiaj odpisał mi Pan z ASO Audi Rzeszów :

" Witam,

Czujnik do Pana samochodu jest już nieprodukowany. Wg. systemu można użyć czujnik z Touarega i kosztuje 52zł brutto. Jednak może się nieznacznie różnić od tego który ma Pan w samochodzie.
Najlepiej jakby Pan osobiście udał się do ASO z tym czujnikiem w celu weryfikacji na miejscu.
Karol Zapała

Sprzedawca Części i Akcesoriów

AUTORUD St. Górski, St. Sobiło Sp.J.
ul. Lubelska 50E
35-233 Rzeszów
"


Zamówiłem czujnik za 49zł w sklepie handlującymi ori podzespołami (odbiór osobisty)

Nie muszę wykręcać żadnych plastików spod spodu aby wymontować czujnik ?

Edytowane przez cabanmat

Opublikowano
  • Autor

Yhmy.. czyli trzeba demontować osłonę ?

W każdym bądź razie dzięki za podesłanie manuala.

Edytowane przez cabanmat

Opublikowano

Pytasz czy wymienić?

Powiem tak, któregoś dnia padnie do końca i ktoś wparuje Ci w tylek bo nie miałeś stopu.

Wybór oczywiście należy do Ciebie. Ale ja nie po to dbam o auto żeby za 50 zł oddać je na SZROT. ☺

Edytowane przez POWER-KRIS

Opublikowano
  • Autor

Jutro będę miał nowy ori czujnik hamulca stop...

Podłączyłem auto pod VAGa bo znowu zaczęło mulić...

Auto Scan znalazł tylko jeden błąd :

7945977700_1408899534.jpg

Po wymianie czujnika zrobić logi turbo ?

Edytowane przez cabanmat

Opublikowano

Ten błąd to Nie doładowanie turbo.

Prawdopodobna przyczyną jest pekniety, dziurawy wężyk podciśnienia na trasie serwo/zawory n18,n75, i gaszacy/turbo.

Często nie widać dziury bo są w oplocie. Nie jest to majątek wiec kup ze 3 metry i po wymieniaj.

3a1e1e21f7763237db673284c78ad505.jpg

Opublikowano
  • Autor

W całej instalacji tak jak pokazałeś ?

Mógłbyś zaznaczyć na schemacie o który odcinek Ci chodzi ?

Edytowane przez cabanmat

Opublikowano

Kurde to nie takie proste bo nie wiem jak ma a3.

Ale przede wszystkim od ściany grodziowej czyli tam gdzie się łączy z grubszym od serwa do zaworu zwrotnego, potem do jakiegoś trojnika, i do wszystkich zaworów. Potem od n75 do akumulatora czyli tej okrągłej banki i od n75 do gruchy turbo.

Po prostu wszystko musi być szczelne bo spada podciśnienie i puszcza gruche turbiny wiec nie masz mocy.

Najpierw poszukaj gdzie się opierają o silnik, osłony itp bo tam najczęściej się przecieraja. Dwa często pękają na końcach w miejscach laczen.

3cb3d3074cb792286225642e51103014.jpg

Edytowane przez POWER-KRIS

Opublikowano
  • Autor

No nic KRIS... porobię logi żeby można było coś więcej powiedzieć...

Opublikowano

Wszystkie które są na końcach z napisem vac. I out n75 a turbo.

Tylko ze tu logi nie potrzebne bo 99% ze coś z podcisnieniem nie tak. Obejrzyj je dokładnie i znajdziesz.

http://www.audiklub.org/forum/viewtopic.php?f=27&t=130212&sid=e36559a355e9544423e80fa2efad8d64

Edytowane przez POWER-KRIS

Opublikowano
  • Autor

Nowy ori czujnik już w domu, miało być 49zł ale ostatecznie kupiłem za 55zł... ale dobra :decayed:

1571260000_1409028024.jpg

Dzisiaj spróbuję go zamontować... czy to on może mieć jakiś wpływ na pojawianie się błędu 17964 ?

Wcześniej otrzymałem info, że :

"padnięcie czujnika hamulca jest sygnalizowane mruganiem kontrolki świec żarowych i kontrolki ESP i komp zapisuje błąd w sterowniku i automatycznie auto wchodzi w tryb awaryjny dlatego odcięło ci turbinę, dlatego pisałem ci abyś najpierw wymieniła czujnik i potem sprawdził czy turbo nadal ci odcina i nadaje się do czyszczenia czy jakiś podzespół od jej sterowania niedomaga."

Edytowane przez cabanmat

Opublikowano

Załóż i zobaczysz co dalej.

  • 5 miesięcy temu...
Opublikowano
  • Autor

Panowie... odblokowałem mój wątek ponieważ auto znowu gubi ciśnienie...

Wcześniej prześladował mnie błąd 17964

Auto oddałem do elektromechanika wymienił dwa przewody podciśnienia i jednocześnie usunął usterkę.

Zapobiegawczo wymieniłem wtedy też czujnik hamulca.

Po kilku miesiącach spokoju prześladuje mnieteraz nowy błąd 17965... Jakie przewody podciśnienia mogą odpowiadać za ten błąd ?

Nowy błąd :

6031977400_1424519790.jpg

Pol.: Regulacja ciśnienia doładowania. Różnica w regulacji przekroczona w górę.

Stary błąd przed wymianą 2-kabli podciśnienia przez elektromechanika :

6215308500_1412098455.jpg

Pol.: Regulacja ciśnienia doładowania. Przekroczona dolna granica regulacji.

Link do wykonanych logów także przed oddaniem wtedy auta do warsztatu :

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/290512-19tdi-nie-wkreca-sie-na-obroty-blad-17964/

Przewody które wymienił elektromechanik :

1. Przewód idący z trójnika N75 do akumulatora VAC

5537597200_1424527205.jpg

5300297600_1424527207.jpg

2. Przewód idący z tego biało-czarnego "czegoś" do jakiegoś trójnika i od tego trójnika..

2825771300_1424527327.jpg

Na moje oko wymienione były te przewody :

7336614200_1424527817.jpg

Jeszcze filmik :

Edytowane przez cabanmat

Opublikowano

zrob logi dynamiczne , bez tego bedziemy bladzic ...

Opublikowano
  • Autor

Hmm kurcze ostatnio (przy starym błędzie) robiłem logi dynamiczne i nic to nie wnosiło... Podejrzenia padały na zawór, przewody, jedym słowem na wszystko.

Czym na chłopski rozum różni się błąd 17964 od 17965 ? Jedno to nie doładowanie a drugie przeładowanie ?

Chcąc wymienić przewody jaki przekrój muszę kupić ? 3,2mm i 4,0mm ? I ile tego przewodu.

Opublikowano

Kuźwa sorry ale ślepy jesteś? Pomierz sobie wszystkie mniej więcej kup metr więcej niż Ci wyjdzie z obliczeń i po jednym wyciagaj docinaj taki sam i wkladaj.

Edytowane przez POWER-KRIS

Opublikowano
  • Autor

Ilość to nie problem... lecz dobrze dobrany przekrój

Opublikowano

Co do średnicy to lepiej chyba 3.2. Jedyny grubszy to między N75 a gruszka turbo chociaż niekoniecznie.

Za cholere nie pamiętam jaki.Odetnij że 2 cm swojego i idź z tym do sklepu.

Swoją drogą to już teraz raczej PSJ Cie prześladuje a nie wężyk.Wpadnij nią gdzieś na autoban i albo przejdzie, albo wypluje turbine tlumnikiem.

Opublikowano
  • Autor

No fakt autko teraz długo stoi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.