Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[1.9tdi] Dziwne dźwięki po wymianie kpl sprzęgła


ciniutek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Problem z moim audi zaczął się dość dawno, otóż wciskając sprzęgło słychać lekkie zgrzyty na biegu jałowym, wrzucając jedynkę lub który kolwiek bieg lekko podnosząc sprzęgło do góry jeszcze gorzej zgrzyta, słychać nawet w środku ze zamkniętymi szybami. Ruszając zgrzyt zanika. Pojechałem do nie jednego mechanika i mówił, że to dwumas, którko myśląc pojechałem i kupiłem kpl sprzęgło plus dwumas LUKa. Zawiozłem do warsztatu wymienili, sprzęgło ładnie chodzi, nisko bierze. nie telepie już budą, ale ten zgrzyt został! :(

Otóż niektórzy mówią, że to łożysko oporowe, ale przecież to łożysko było w zestawie.. albo , że skrzynia (synchronizator), ale na każdym biegu jest taki sam dźwięk..

Proszę o pomoc! :( już jestem głupi co do tego, a nie chce kolejnych tysięcy wkładać na marne :(

LINK DO SPRZĘGŁA KTÓRE KUPIŁEM

http://e-katalog.intercars.com.pl/#/produkty/3117303235320-600002900-O5125-zestaw-sprzegla-z-kolem-dwumasowym.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie problem leży po stronie skrzyni biegów.

Wygląda mi to na sucha skrzynie i na początek spróbowałbym wymienić olej w skrzyni (a raczej jego resztki), może to dać zadowalające rezultaty.

Edytowane przez SHITERS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a odpowietrzyli ci pompki sprzęgła przy wymianie ? pewnie nie bo nikomu sie tego nie chce robić i ci nie do sprzegla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...