Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z turbiną - AWX


niemy88

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem, jakieś 3 miesiące temu kupiłem używaną turbosprężarkę od jednego kolegi z tego forum z silnika AWX (kris-krzysztof). Wszystko pięknie, miała być tylko po czyszczeniu zmiennej geometrii. Turbo wylądowało w silniku (nie posiadało luzów, wszystko ok) i ku mojemu ździwieniu od samego początku na wolnych obrotach leci biały dymek z rury wydechowej, który śmierdzi spalonym olejem silnikowym. Pisałem do niego co mi sprzedał itp., ale upierał się, że u niego wszystko było OK. No dobra, podjechałem do jednego mechanika, drugiego oraz trzeciego i co jest na 100 % pewne, to to że winna jest turbina (był nawet zrzucony kolektor wydechowy). Teraz pytanie czy coś z tym robić? Auto ma kopa, jeździ tak jak trzeba, oleju nie ubywa jakoś bardzo mocno (przejechałem 6k km i dolałem łącznie z 300ml - olej Castrol), podczas normalnej jazdy nie dymi jakoś bardzo mocno (jak mu depnę to normlanie kopci na czarno)... ale ten dymek na postoju... Macie jakiś pomysł ?

Edytowane przez niemy88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qmplowi jak podczas butowania wydmuchało uszczelki z turbo,a potem 3/4 oleju silnikowego przeszło do wydechu - to ma podobnie.

na początku kopcił jak traktor, ale to się zmniejsza z czasem. Mało jeździ i ponoć jeszcze teraz ( po chyba 3mc) potrafi dymka białego puścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...