Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Duża ilość oleju w intercoolerze


malymoto

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio po ostrej jeździe zauważyłem że z lewego icka wypłynela spora ilość oleju i dlatego mam pytanie czy powodem tego może być stary typ odmy ? Czy silnik kończy swoje życie ? Dodam że turbo nowe na starym była ta sama bajka icek na pewno do wymiany ale skąd bierze się ten olej ? Proszę o porady :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W odpowiedzi na PW

Temat odmy poszukaj w moich wątkach jest filmik jak to wygląda gdy jest zapchana :wink:

Sprawa oleju w IC jak dla mnie tłumaczy kiedyś lub obecnie nie domagającą turbiną puszczała puszcza olej do IC.

W IC z tego co się oczytałem osadza się trochę oleju ale nie na tyle aby się wylewał :facepalm: ,znając życie ICek do wymiany bo dziurawy :kwasny: i turbo do sprawdzenia po czasie czy nadal nie leje do IC :grin:

Dodatkowo jakie błędy wywala VAG??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kompie zero błędów jedynie turbo troszkę słabo ładuje ale to pewnie przez ten icek dziurawy stara turbina nie miała luzów ale zmartwił mnie ten olej i zmieniłem w niej cały wkład na nowy i teraz dalej to samo się dzieje . Patrzyłem ostatnio do turba i od strony zimnej łopatki są upaciane olejem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakim oleju jeździsz ?? jeśli powyżej 5w40 to turbo będzie rzygać ,ja tak miałem po zejściu z 15 na 5W40 było po temacie i jest sucho do tej pory :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej nie powinien tutaj robić problemu(w ciepłym klimacie mieszkasz,czy dużo w korkach stoisz??),doradziłbym zająć się tym ICkiem i zobaczyć czy się poprawiło.Choć ten olej w turbinie ..... :kwasny: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W afryce to ja nie mieszkam upałów to raczej dużych na lubelszczyźnie nie ma . Icek już zamówiony zobaczymy co wtedy będzie . Przy dobrze rozgrzanym silniku jak odkręcam korek to nic nie syczy więc odma chyba ok tylko jest sporo mgły olejowej gdy położę korek to lekko go zasysa . Czyżby już były przedmuchy ?:blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedmuchy to by były jakby Ci wywalało korek nie zasysało :wink: pompa olejowa wytwarza ciśnienie i jak zauważyłem po wymianie odmy na plastik to zasysa faktycznie korek ale nie odbiło się to na silniku na tyle że dymi z rury itp.

Z tą chmurką zrób filmik pokaż jak bardzo dymi bo myślę że to są delikatne opary nie dym :)

Zrób porządek z ICkiem i dalej zobaczysz :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dym to nie jest tylko na moje oko jakby trochę za dużo tej mgły postaram się zrobić filmik i wtedy będzie wiadomo .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie miałem zrobić filmik ale ta mgła olejowa jest bardzo mała ale nastąpił inny problem . Jaką macie wartość na vagu na wolnych obrotach doładowania jakoś nie mogę ustawić wartości wymaganej . Przy wyższych też trochę brakuje czyżby zatkany wydech ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie ale rozważam ten temat bo coś słabo turbo oddycha wszelkie nieszczelności są wyeliminowane tylko zostaje wydech albo czujnik oszukuje >_>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...