Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Schemat kostki oryginalnych głośników tylnych ze wzmacniaczem w Audi A4 B5

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam.

czy może ktoś mi pomóc w rozszyfrowaniu niebieskiej 8 pinowej kostki która dochodzi do głośnika tylnego (tego że wzmacniaczem) w sedanie.

Byłbym bardzo wdzięczny.

szukam i szukam i na razie bez powodzenia.

pozdrawiam

Opublikowano

O to chodzi ? Masz szczęście bo przerabiałem temat przy okazji przerabiania concerta I na bluetooth

Wzmakniebieskakostka.jpg

Edytowane przez deamone

Opublikowano
  • Autor

dziekuje bardzo kolego.wlasnie o to mi chodzilo.pozdrawiam

a powiedz mi jeszcze jak mozesz o co chodzi z tym mute??czy to jest sterowanie wzmacniaczem czyli załaczanie po wlaczeniu radia??

Edytowane przez kuubeek

Opublikowano

Tak :) Na sygnał mute podawane jest 12v w momencie włączenia radia. Mozesz tez dać mute bezposrednio do zasilania, ale wtedy wzmak ciagle działa

Edytowane przez deamone

Opublikowano
  • Autor

Spoko.własnie o to mi chodziło.Dziękuję Ci jescze raz.Pozdrawiam

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

O to chodzi ? Masz szczęście bo przerabiałem temat przy okazji przerabiania concerta I na bluetooth

Wzmakniebieskakostka.jpg

Siema, jestem słaby w elektronice i chciałbym abyś mi przetłumaczył na j. polski co tutaj jest napisane tak łopatologicznie :)

Ja rozumiem to tak. Poprawcie mnie bo to tylko moje domysły :)
Zasilanie +12V -- kabel czerwony przy kostce iso (tej od radia) +12V
Masa (-) -- mam poprowadzić ją od masy, którą mam przy kostce iso (czarny przewód)
Mute -- to kabel czerwony przy kostce iso (+12V)
Sygnał (+) lewy/prawy -- czyli od kostki iso kabel sygnałowy + od prawego tylnego głośnika
Masa (-) sygnałów -- czyli od kostki iso kabel sygnałowy - zmostkowane od lewego i prawego głośnika
Sygnał (+) lewy/prawy -- czyli od kostki iso kabel sygnałowy + od lewego tylnego głośnika
Wyjście (+) na głośnik -- nic mi do głowy nie przychodzi
Wyjście (-) na głośnik -- też nic nie mogę wymyślić
Moje radio to Pioneer MVH-X360BT.

Edytowane przez arti1194

Opublikowano

proście się już nie da :facepalm:

No ja tego nie rozumiem, byłoby miło jeśli uzupełnilibyście tą tabelkę, którą ja napisałem pod zdjęciem.

Dziękuję

Jak tak mówisz to może mógłbyś uzupełnić tą moją rozpiskę?

Opublikowano

na zdjęciu masz wszystko opisane więc co tu opisywać

Opublikowano
  • Autor

prawie dobrze ale jeszcze troche zmienic trzeba. i tak:

Mute - nie wiem jaki kolor kabla ale odpowiada za sterowanie wzmacniaczem z tylu (wlaczajac radio włącza sie wzmacniacz)

syganl lewy/ prawy to jest przewod sygnalowy od radia do wzmacniacza (lewy/prawy)

masa sygnałow to jest masa kabla sygnalowego

sygnal lewy prawy to samo co wyzej

wyjscie + na glosnik - jest to wyjscie + na glosnik tylny prawy

wyjscie - na glosnik - jswt to wyjscie - na glosnik tylny prawy

glosnik lewy jest zintegrowany z wzmacniaczem dlatego nie ma na niego wyjscia

z radia musisz pociagnac kabel sygnalowy dzwieku wraz z masa oraz zasilanie z masa i sterowaniem wzmacniacza.

mam nadzieje ze troche ci rozjasnilem.

jak bedziesz mail jakies jeszcze pytania pisz.

pozdrawiam

Opublikowano

Dzięki wielkie,

Postanowiłem dołączyć trochę zdj bo dalej nie wiem jak mam to podłączyć :) z tego co czytałem będę potrzebować jakiś adapter aby tylne głośniki działały. Sam nie wiem jak to w moim aucie jest porobione dlatego chciałbym abyście mi pomogli z dobraniem adapteru i powiedzieli który kabelek jest do którego :)

Jak już zauważyliście nie jestem wtajemniczony w elektronikę dlatego wolałbym abyście to jak najprościej to wytłumaczyli :)

==========> Zdjęcia <============

Edytowane przez arti1194

Opublikowano

Proponuje podjechać do kogoś kto ci to podepnie w 10 minut i po sprawie spalisz auto albo radio i później napiszesz tak mi na forum napisali .

Opublikowano
  • Autor

jesli masz cala instalacje oryginalna to potrzebujesz przejsciowki do podpiecia nieoryginalnego radia (tak jak pisales)

jak ten adapter podepniesz to wszystko powinno smigac

potrzebujesz cos takiego

http://allegro.pl/audi-a2-a3-a4-a6-iso-adapter-glosniki-tyl-i4711142562.html

tylko ten jest po 98 r wiec musisz zapytac czy bedzie pasowal do ciebie

pozdrawiam

Opublikowano

Dzięki za wszystkie odp. ale muszę się jednak zastanowić czy robić z tym sam czy podjechać do elektryka. :)

Edytowane przez arti1194

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.