Jump to content
IGNORED

Huczenie do 60 km/h oraz mrowienie na pedale gazu


pkowal007
 Share

Recommended Posts

A4 B6, benzyna (bez gazu) 163 KM, Multitronic.

Panowie, mam taki problem - podczas jazdy tak do 60 km/h wyczuwalne jest delikatne jednostajne huczenie, mam wrażenie że na lewym kole. Do tego dochodzi mrowienie które czuje na pedale gazu. Wszystko odczuwam na idealnie równej nawierzchni podczas jazdy. Gdy odpuszczam gaz (ale stopa dotyka pedału gazu) dalej jest to odczuwalne. Gdy wyrzucę na chwilę bieg na N też to odczuwam.

Czy jest możliwe, aby łożysko tak przenosiło drganie abym odczuwał to na pedale? Czy może to być objaw padającej skrzyni?

Dodam, że automat chodzi jak masełko - żadnych szarpnięć, stuków, błędów, wszystko chodzi jak ideał. Zamieniłem też koła mejscami i problem dalej występuje - więc eliminuję opony.

Jak zwalniam to wyczuwam i słyszę to aż praktycznie do 10 km/h. Jadąc dużo szybciej powyżej tych 60 km/h wszystko cichnie (przynajmniej mam takie wrażenie) i nie dokucza aż tak.

Mam też wrażenie, że jak jadę wolno po nierównościach to jak samochód się kołysze (bujnie mocniej przodem w nierówność) to to mrowienie na pedale gazdu jest mocniejsze...

Macie jakieś pomysły gdzie szukać przyczyny?

Dzięki wielkie za wszelkie podpowiedzi!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...