Jump to content
IGNORED

Poucinane kable od radia powrót do oryginału

krzymaka
 Share

Recommended Posts

Witam.Prośba o pomoc.Po zakupie mojego audi i wyjęciu nieoryginalnego niedziałającego radia moim oczom ukazał się widok

08095b3b1fcc138cm.jpg

Zakupiłem oryginalne radyjko Audi Chorus i chciałbym je podłączyć.

65fbe82e4590356fm.jpg

Ale nie wiem jak i przede wszystkim chciałbym przywrócić kable do oryginalnych kostek tylko nie wiem,który kolor do czego.

02a3e61dbfdd6256m.jpg

744a68c575dab142m.jpg

Z tej wiązki wychodzą kable o następujących kolorach:

- czerwony z niebieskim paskiem

- biały

- brązowy

- brązowy z szarym paskiem

- czerwony z szarym paskiem

- niebieski z szarym paskiem

- niebieski z brązowym paskiem

- brązowy z czerwonym paskiem

- niebieski z zielonym paskiem

- szary z niebieskim paskiem

- brązowy z czarnym paskiem

- czerwony z zielonym paskiem

Proszę o pomoc,który kabel w które miejsce w kostki mam powpinać i jak podłączyć to radyjko.

Z tego co zauważyłem to z tyłu do głośników mam podpięte przewody PT- brązowy z czarnym paskiem i czerwony z zielonym paskiem a LT-brązowy z czerwonym paskiem i niebieski z zielonym paskiem

Za pomoc z góry serdecznie dziękuję.

Edited by krzymaka

Widzę,że kolega ma to samo.Może ktoś pomoże w tym temacie???

Dzięki tylko,że trochę więcej tu przewodów niż u mnie.

Głośniki tył wiem jakie są przewodu sprawdzę brzęczkiem czy się zgadzają przy radiu,miernikiem + i masę metodą prób i błędów chyba będę próbował to przywrócić.

Nie wiem tylko jak z tymi tylnymi głośnikami bo nie mam żadnego subbufera a kable są oryginalne i gdzie je wpiąć do radia bo z tego co wyczytałem to radio ma tylko wyjście na 2 głośniki a ja mam 4 i radio też ma sterowanie przód tył nie wiem co z tym zrobić.

Rozumiem, że z przodu w drzwiach masz głośniki i z tyłu w półce masz dwa głośniki? Przy lewym jest wzmacniacz (metalowe ustrojstwo przymocowane do głośnika na wierzchu- dochodzi niebieska kostka) a na prawym czarny plastik (albo i nie)?

Rozumiem, że z przodu w drzwiach masz głośniki i z tyłu w półce masz dwa głośniki? Przy lewym jest wzmacniacz (metalowe ustrojstwo przymocowane do głośnika na wierzchu- dochodzi niebieska kostka) a na prawym czarny plastik (albo i nie)?

Tak posiadam 2 głośniki w drzwiach oraz dwa na tylnej półce tylko że bez wzmacniacza.Do obu tylnych głośników dochodzą po jednej czarnej kostce z 2 przewodami.

LT-brązowy z czerwonym paskiem i niebieski z zielonym paskiem.PT-czerwony z zielonym paskiem i brązowy z czarnym paskiem.

Nie ma żadnego wzmacniacza ani śladu po tym,że był.

Czyli tył masz pod samo radio. Głośniki, to moim zdaniem

Lewy przód:

Pin5- niebieski + szary

Pin6- niebieski + brązowy

Prawy przód:

Pin3- czerwony + szary

Pin4- brązowy + szary

Kostka zasilająca to:

Pin6- szary + niebieski

Pin7- czerwony + niebieski

Pin8- brązowy

Zostaje w sumie jeden kabel- biały. To co napisałem, to i tak w miarę orientacyjnie, bo ja mam z tyłu aktywne głosniki i inaczej jest to poprowadzone. Z kablem białym stawiałbym na pin 4 lub 3. Za bardzo pewnie nie pomogłem, ale zawsze to coś ;)

ja miałem tego chorusa podłączonego jak na zdjęciu poniżej.Niestety nie widać wszystkich kostek.Tylko ,że u mnie jest sub nokia ,przez którego wzmacniacz idą tylne głośniki.Nie wiem jak jest w sedanie.

1.jpg 2.jpg 1.jpg