Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Urwana linka MASKI


wojtek734

Rekomendowane odpowiedzi

HELP,

Wczorajsza chęć pomocy koledze któremu padł akumulator skończyła się urwaną linką maski. :wallbash:

Macie jakieś doświadczenie w takiej sytuacji? Orientuje się ktoś jak otworzyć maskę? :blink:

Z góry dzięki :) Pomocne mogą być także zdjęcia mechanizmu (silnik 2.8)

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabialem temat...
U mnie latwo poszlo bo 4cyl i miejsca sporo, gorzej moze byc u kolegi.
Caly kunszt opiera sie na zdemontowaniu dolnej oslony, znalezienie wystarczajaco dlugiego i wytrzymalego preta i podwazenie mechanizmu otwierania klapy od spodu.
Jak dobrze pomerdasz kijem to 5 min roboty... Ja kombinowalem tak dlugo az mi rece zdretwialy.

Wroce do domu i wstawie zdjecia co i jak.


latch.jpg
Tak wyglada zamek jak wsadzisz głowe pod auto i popatrzysz w gore, zaznaczony element musisz przesunąc we wskazanym kierunku - w strone zbiorniczka plynu chlodniczego.
Najlepiej jest wsadzic drut pod ukosem, przed sprężarką klimy. (po ciemku moze wydawac sie ze napierasz na wlasciwy element zamka, ale ten bardziej wystający to hak)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak kolega to opisał ja kiedyś po zmianie rozrządu nie podpiąłem linki i zamknąłem maskę długi kawałek sztywnego pręta i otworzysz najlepiej jakbyś auto podniósł do góry całe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w domu coś jakby kanał i jutro będę próbował, jeżeli się nie uda to pojadę do mechanika na kanał.

Kolega wyżej napisał że cały kunszt opiera się na zdemontowaniu dolnej osłony.... Jak ją zdemontować?

Z góry dzięki za pomoc, wręcz profesjonalną :oklasky::git:

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwie śruby w nadkolach z każdej strony, potem 3 śruby masz koło dyfra i ślizgasz ją pod auto, wtedy wychodzi ze zderzaka. Chociaż to różnie bywa jak ja przymocowali, najlepiej wejdź pod auto i oblukaj jak to się trzyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...