Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z radiem


bialyz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

mam problem z radiem, otóż ostatnio padło mi chyba zasilanie, sprawdziłem bezpiecznik od radia(ten w panelu bocznym 20A żółty), był padnięty więc wymieniłem ale jednak nic to nie dało... , a ten od radia (7.5A był ok) . Sprawdziłem kable podpięte do kostki ISO i moim oczom ukazał się jeden kabelek trochę podejrzany koloru czerwonego ( jeśli się nie myle to jest to kabel od zasilania +12V) otóż kabelek ten widać że był już kiedyś owijany izolacją, po jej zdjęciu widać że w jednym miejscu czerwona osłona kabla zeszła ale przewody się trzymają. Podświetlenie działa ale zasilanie już nie, więc nie wiem już sam co może być przyczyną. Może coś się stało we wnętrzu radia? A może coś jest nie tak z kablem od zasilania?

1134910919_kostka_iso.jpg

Dodam tylko że ten czerwony kabel od zasilania jest podłączony tak jak na tym zdjęciu powyżej , dolna kostka wejście nr.7 . Wie ktoś może o co tu chodzi? Radio Denver CAD 450, wiem lipa ale takie już było :), jutro za dnia jeśli ktoś będzie chciał to mogę dosłać fotki bo dziś nie miałem jak zrobić... Nie wiem może ktoś ma jakieś sugestie co do bezpieczników które mógłbym jeszcze sprawdzić? W ostateczności jestem przygotowany na wymiane radia, ale tak jak mówiłem wcześniej może coś nie tak jest z kablem albo jakimiś bezpiecznikami??? Czekam na odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje sprawdzić multimetrem napięcie :) Jak nie masz, to wystarczy kupić jakiś chiński za 10 zł...

Witam

Dziś kolega sprawdził mi swoim miernikiem napięcia, napięcie było choć miernik trochę wariował pewnie dlatego że jakiś chiński to był :D... Czyli wychodzi na to że napięcie jest na przewodach ale ciągle zasilanie nie jest dostarczane do radia ;/ Wychodzi na to że chyba radio do wymiany?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma być cały czas na 7 a po przekreceniu stacyjki dodatkowo na 4 i po włączeniu świateł na 6.Oczywiscie wszystko mierzone między nimi a 8 - masa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma być cały czas na 7 a po przekreceniu stacyjki dodatkowo na 4 i po włączeniu świateł na 6.Oczywiscie wszystko mierzone między nimi a 8 - masa.

Napięcie jest na kablach wychodzi na to że padło radio, swoją drogą firmy Denver więc czego tu sie spodziewać.. Jutro jeszcze zobaczymy jak będzie z radiem kolegi, jeśli będzie chodzić to nie pozostaje nic innego jak kupić nowe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...