Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Rurka bagnetu - silnik ALT 2.0


greg5227

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie!

Dzis stalem sie posiadaczem A4 B6 2.0 ALT 2003r. Jak to napisalem juz w powitaniach

I od razu zonk, dwa problemy

1. przy probie sprawdzenia oleju pekla zolta plastikowa rurka od bagnetu

Widzialem i czytalem sporo postow, ale z reguly dotyczyly one innego silnika

Czy ma ktos sposob aby wymienic ja bez sciagania kolektora? Bo jakos malo tam miejsca jest od strony alternatora

Ulamala mi sie bardzo nisko, mysle ze z jakis 1 cm nad rurka metalowa na ktorej siedzi

Lapki mam nie najmniejsze i nie ma pojecia jak sie zabrac aby niczego nie uszkodzic i dostac sie do tej rurki

Poki co to na bagnecie zrobilem rolke z tasmy izolacyjnej aby ciasnawo wchodzila aby oleju mi nie wywalalo, ale nie mam teraz jaks sprawdzic poziomu

2. Tu posluze sie rysunkiem:

56f6fb6d1d25.jpg

Mam peknieta ta tube odpowetrzajaca od odmy czesci nr 14,15 i 16

tam gdzie wskazuje strzalka jest wlasnie peknieta ta tuba, a wlasciwie nie ma jej sporej czesci. Dodatkowo odpiela sie ona od uchwytu filtra oleju i wisi sobie luzno w czasie pracy silnika wydobywa sie z tamtad dymek o zapachu spalin

Czy drogie sa to naprawy?

Prosze o pomoc

Edytowane przez greg5227
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jak masz za duze rece to popros zone albo dziewczyne :) niestety ale jedyna opcja wyciagniecie to obok alternatora . Jes to wykonalne bo sam to robilem, trzeba tylko uwazac zeby nic nie wpadlo do srodka metalowej rurki.
2. ceny z ASo
14- odma 06B103211J - 178zl
15- oring N90467301 - 13,50zl
16- sprezyna 037121142A - 4,80zl
Koniecznie wymien ta rurke ( odme) , ciagnie ci tam lewe powietrze przez co silnik moze zle pracowac.

Niestety wymiana odmy jest jeszcze trudniejsza niz rurki bagnetu. Trzeba to zrobic przez ten sam otwor a element o wiele bardziej skaplikowany. Na forum znajdziesz sporo instrukcji i porad jak wymienic odme w ALT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie dzisiaj zapalil sie check :) zamowilem sobie scanner bledow z ebaya ten u281na obd2 i zobacze co to. Autko chodzi rowno i sprawuje sie dobrze mimo zapalonego checka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...