Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi Navigation BNS nagrywanie płyt MP3


t_stepniak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Ostatnio dużo problemu sprawiło mi nagranie płytki MP3 do radia w samochodzie. Udało się, więc postanowiłem się z Wami podzielić jak tego dokonać.
(Nie udało mi się znaleźć podobnego tematu na forum, jeżeli jednak gdzieś jest to napiszcie, po prostu usunę post.)

Korzystam z programu Nero Burning ROM 12.

Cały bajer polega na tym, aby NIE nagrywać płyty jako 'dysk z danymi', który domyślnie zapisuje dane w formacie UDF.
Przy wyborze należy wybrać CD-ROM (ISO).
Następnie w "Opcje ISO" zmienić system plików na "Tylko ISO 9660".
Resztę ustawień u siebie wybrałem losowo i nie wiem czy ma to jakiś wpływ na to czy płyta będzie działać, czy też nie.

2202u9.jpg

Kolejno w zakładce "Zapis" trzeba ustawić prędkość najniższą jaką się da. Ja ustawiłem 8x (1200KB/s) - co widać w załączonym niżej obrazku ale i tak przeskoczyło mi później na 10x (1500KB/s). Myślę, że te wartości są odpowiednie.
Ważne, aby zaznaczyć "Zakończ dysk (bez opcji dalszego zapisu!) - nie wiem dokładnie dlaczego ale BEZ TEGO u mnie NIE ZADZIAŁAŁO.

2edqp6v.jpg

Jeżeli tak nagracie płytkę, powinno być wszystko OK.
Dodam jeszcze, że bez problemu można tworzyć katalogi na płycie. Robić kilka katalogów 'wgłąb' nie próbowałem.
Po włożeniu płytki do samochodu zmienią się ich nazwy mniej więcej w ten sposób:

Przed: Perfect - Autobiografia,
Po: PERFECT_-_AUTOBIOGRAFIA

Polskie znaki nie będą wyświetlane, więc proponuję zmienić wszystkie polskie znaki, żeby nie było później $%@# w nazwie naszej piosenki. (Wiem, wiem, trochę pedantyczne podejście, ale wolę ostrzec.)

To by było na tyle. Mam nadzieję, że komuś uda się pomóc.
Pozdrawiam :D


UWAGA: napisałem tego posta, ponieważ nie na wszystkich urządzeniach da się nagrać płytkę MP3 'ot tak' kopiując pliki na płytę.

Na przykład nagrywając u kolegi na komputerze stacjonarnym TEGO PROBLEMU NIE MA, natomiast nagrywając u mnie na laptopie już jest.
Być może zależy to od nagrywarki, nie znam się na tym. Do rozwiązania doszedłem metodą prób i błędów wypalając z 10 płyt na marne.
Tak czy inaczej temat kierowany do osób, które mają problem z nagraniem piosenek na płytę w formacie MP3.

Edytowane przez t_stepniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...