Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Łożyskowy dźwięk z okolic skrzyni biegów


largovinch

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zacznę od tego że jestem w czanej d***. Kupiłem tarcze komplet plus klocki, tłoczki i łożyska. Wszystko okazało się dobre, luzu na kołach nie ma, a szum który mnie wkurzał wydobywa się z prawej strony (kierowca wersja UK) skrzyni biegów. W miejscu gdzie z pół osi wchodzi przegub na jakieś koło które się obraca nie wiem jak to się fachowo nazywa. Kręcąc słychac szum jak by szumiące łożysko.

Więcej info na filmie: http://1drv.ms/1uS3Uf3 Z lewej strony (od pasażera) ruszając kołem w powietrzu lub samą ośką nic nie słychać jest cisza i spokój.

Sprawa kolejna, spuściliśmy troszkę oleju ze skrzyni, w porównaniu do nowego nie odbiega zbytnio kolorystycznie lecz są w nim malutkie złote opiłki. Skrzynia chodzi lekko, nic się nie zacina, biegi wchodzą jak w masełko. Proszę o pomoc co to może być czy to można jakoś naprawić czy wchodzi w grę tylko inna skrzynia.

Zdjęcie oleju ze skrzyni.

https://onedrive.live.com/redir?resid=8ACD4391D6C822BB%217935

Na wlepce oznaczenie skrzyni DWH


Dodam jeszcze że kręcąc się na rondzie w koło przy większej prędkości dźwięk tak jak by o połowę zanikał.

Edytowane przez largovinch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukaj skrzyni, pewnie się łożyska na dyferencjale posypały, naprawa nieopłacalna, a taka skrzynia powinna kosztować 150-300 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może być tak że mi stanie w trakcie jazdy?

Opony wymieniłem, szum o połowę znika przy skręcie w prawo nie ma znaczenia czy auto jest na luzie czy nie, czyli pewnie prawe łożysko. Zostaje jeszcze dźwięk od strony skrzyni.

Edytowane przez largovinch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmien najpierw te lozyska w kolach. bardzo bardzo czesto na 1 rzut oka wydaja sie byc ok podczas ogledzin a podczas jazdy jest lipa .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat do zamknięcia, łożysko odzywało się przy większej prędkości - dobrze że skrzyni nie darłem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...