Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziwne zachowanie klimatyzacji


cirss

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od pewnego czasu zauważyłem dosyć dziwne zjawisko, które pojawia się przy włączonej klimatyzacji. Na początku zbytnio się tym nie przejmowałem, gdyż tłumaczyłem to sobie po prostu dodatkowym obciążeniem silnika przez klime. Problem zaczął się od tego, że pewnego dnia stojąc na biegu jałowym (przy włączonej klimie i silniku) zauważyłem jakby nieregularności w pracy silnika. Jakby obroty podskakiwały (chociaż obrotomierz temu zaprzeczaO i towarzyszące im buczenie. Owe nieregularności występują dosyć często. Ostatnio problem się pogłębił. Przy spuszczaniu na luz oraz ściągnięciu stóp z pedałów słychać jakby ten skok obrotów i buczenie.
W aucie w sierpniu wymieniałem kompletny rozrząd (wszystkie paski, rolki, napinacze, pompa wody). Przy obecnych temperaturach ostatnio też po dłuższym postoju usłyszałem jakby piszczenie, które jednak szybko zanika (po chwili jazdy)

Dodam jeszcze (wiem, że to nie jest na to odpowiednie miejsce, ale uznałem, że nie ma sensu otwierać drugiego tematu) że ostatnio zauważyłem w aucie przy nierozgrzanym silniku pewne trzeszczenie (coś o niskiej częstotliwości, jakby plastik ocierał o plastik) przy przekraczaniu 1600 obrotów. Sam już zgłupiałem :D
Może Wy macie jakieś pomysły? :) Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...