Jump to content
IGNORED

Szlachetna Paczka


DeeJay_Kill
 Share

Recommended Posts

Cześć. Chcemy pomóc rodzinie z przejściowymi problemami finansowymi. Jeśli ktoś miałby ochotę pomóc, to zapraszam:

Pani Agnieszka (39 l.) od roku samotnie wychowuje dwójkę dzieci: Nicolę (16 l.) i Krzysztofa (14 l.).
Były już mąż Pani Agnieszki opuścił rodzinę z dnia na dzień. Wyprowadził się nagle, totalnie nie przejmując się tym, z czego jego rodzina będzie żyć. Dla Pani Agnieszki był to wielki cios. Do tej pory to jej mąż utrzymywał rodzinę. W jednej chwili pozostała z dwójką dorastających dzieci, bez jakichkolwiek środków do życia. Nie poddała się jednak. Dość szybko udało jej się uzyskać zasiłek rodzinny (212 zł) i znaleźć pracę jako telemarketerka. Niestety na dotychczasowym stanowisku pracy Pani Agnieszka nie zarabiała zbyt dużo (ok. 900 zł miesięcznie). Pomimo dodatkowego wsparcia, jakie otrzymuje ze strony rodziców (450 zł miesięcznie) dochody po odliczeniu wydatków (570 zł) nie wystarczały na utrzymanie całej rodziny. Obecnie na jednego członka rodziny pozostaje 181 zł.
Pani Agnieszka długo zastanawiała się nad tym, co powinna zrobić. W końcu podjęła trudną, aczkolwiek jedyną słuszną według niej decyzję. Dwa tygodnie temu zrezygnowała z pracy, żeby móc znaleźć lepiej płatną. Jest magistrem ekonomii, dlatego wierzy, że wyższe wykształcenie jej w tym pomoże. Los się do niej uśmiechnął, gdy tylko poszła do biura pośrednictwa pracy dostała ofertę. Na dniach okaże się czy i na jakich warunkach otrzyma zatrudnienie. Udało jej się również doprowadzić do końca sprawę rozwodową. Sąd zasądził alimenty dla dzieci - obecnie czekają na uprawomocnienie wyroku. Dzieci Pani Agnieszki są niesamowicie zdolne i ambitne. Nicola skończyła gimnazjum z wyróżnieniem, marzy o studiowaniu architektury. Krzysztof trenuje lekkoatletykę, w ciągu ostatniego roku zrobił bardzo duże postępy w nauce.
Sytuacja rodziny jest na dobrej drodze do poprawy. Żeby jednak ta poprawa mogła nastąpić, potrzebują wsparcia w tym przejściowym, trudnym dla nich okresie. Nie proszą o wiele. Wśród najważniejszych potrzeb wymieniają lodówkę, gdyż stara jest na wyczerpaniu, w każdej chwili może się popsuć. Przydałyby się też nowe garnki (stare są spalone, nie mają rączek) oraz środki czystości.

Aha - chemię, książkę, kosmetyki, garnki - to już praktycznie wykombiowane. Z "grubszych" - potrzebujemy lodówki. Jak ktoś chce się złożyć, to zapraszam.

Link to comment
Share on other sites

Wiem ja rozumiem ale takich ludzi jest o wiele wiecej i gorsze maja problemy. Przynajmniej kobieta pracuje bo znam takie same sytuacje gdzie kobieta samotna ma czterech dzieci a najmłosza dziewczynka ma 4 lata.

181 zł /31 dni to wychodzi 5,83zł to i tak dużo bo opieka na jedna osobe nakłada 3zł. i nikt sie nie liczy z tym ze do konca miesiaca niestarczy .

Tak wiec nie biadoł za kogoś.

Edited by rafal9119
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...