Jump to content
IGNORED

Symphony I + nowe głośniki przód/tył + wzmacniacz + wygłuszenie. AVANT

skorek11xn
 Share

Recommended Posts

Witam serdecznie, po nawinięciu już nie małej szpuli kilometrów od kupna auta, stwierdziłem, że nie dam rady dalej męczyć uszu grającymi boczkami i pora wyrzeźbić co nie co w drzwiach. Niestety nie jestem specjalnie zorientowany w temacie, toteż miałbym parę pytań odnośnie car audio do B5 w Avancie. Na pokładzie mam radio Symphony I i z powodów ładnej integracji z całą deską, nie zamierzam się go pozbywać na nic OEM'owego, chociaż na półce mam jakiegoś Pioneera X8600BT... Jeżdżę z pasażerami, więc tył również ma grać, zatem odpada możliwość doinwestowania przodu o dodatkowe 3 stówy i olania tyłu :)

Oczywiście zdaję sobie sprawę, że bez dobrego wygłuszenia mogę sobie co najwyżej w aucie na klarnecie zagrać, zatem temat wygłuszania drzwi pomijamy, ponieważ wygłuszone będą drzwi i z przodu i z tyłu pianką butylową, podwójnie - zewnątrz i wewnątrz. Natomiast co się samego wygłuszania tyczy, to czy ktoś się rzucił na wygłuszanie grodzi, ponieważ drażni mnie jakże urokliwy i pełen wdzięku dźwięk mojej wysokopreżnej jednostki 1.9 TDI... Mam w planach obić całą podłogę, ścianę grodziową, nadkola i bagażnik zatem będzie co targać, nawiasem mówiąc, zdejmował ktoś deskę kokpitu? Poprzedni właściciel zafundował zmiany barwy w środku i troszkę krzywo ją zamontował: +5mm z prawej strony i +3mm za wysoko z lewej strony, kapkę mnie to drażni i jest to mój numer 1 na liście "do poprawki".

Wracając do audio. Nie jestem audiofilem, lubię sobie czasem głośniej muzyki posłuchać, głównie hip-hop, rap, czasem jakiś pop, może i trance(rozstrzał jest, chyba nie pomogłem), ale na codzień audio gra "w tle", ma być miło i przyjemnie. Jestem do bólu praktyczny i na chwilę obecną skrzyni ładować do bagażnika nie chce, może później. Naczytałem się troszkę na tym forum, na stercie innych, pomniejszych o car-audio i innych gratach, zatem koniecznie na przód zestaw odseparowany, z tyłem gorzej, ponieważ chociażby Passeratti ma miejsce na syczki, to naszej A4 fabryka poskąpiła. Zatem na tył albo syczek będzie na głośniku(nie wiem jak to się nazywa, może ktoś pomoże :( ), albo go wyciągne gdzieś na słupek B, albo z tyłu za kanapę (albo w ogóle :) ). Zakładam że trzeba będzie pociagnąć jakieś lepsze kabelki z radia, zatem trzeba to wliczyć w koszta. Co mnie jednak interesuje, to jaki wzmacniacz kupić i jak to do kupy z tym radiem złożyć? Na temat wzmacniaczy jestem goły i tutaj liczę na jak najwięcej pomocy. Nad głośnikami myślałem takowymi - oczywiście 165 na przód i tył:

• Powerbass S60C
  • Hertz DSK 165.3
  • Hertz ESK 165
  • Morel Maximo 6
  • Focal Auditor R-165S2

Zdaje się, że to różne przedziały cenowe, a co za tym idzie - jakościowe. Nad wzmacniaczem się nie zastanawiałem bo nawet nie wiem jak go dobrać a co dopiero podłączyć. Wiem, że musiałby być żeby to w miarę grało. Po cenach za komplet głośników na parę drzwi można wywnioskować że mam około 450zł, zatem powiedzmy że za 2 zestawy głośników mógłbym dać 900zł, wzmacniacz, no właśnie, ile? 400zł? 500zł? Prosiłbym jeszcze napisać ile mogą dobre kabelki kosztować. Dziękuję wstępnie za konkretne odpowiedzi :)