Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana oleju w skrzyni biegów?


Figo1474

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałbym wymienic olej w skrzyni poniewaz jest problem z 1 i 2. Ciezko wchodza te biegi. Teraz pytanie jaki ten olej i jaka ilosc? Auto to Audi A4 B5 1.9TDI 90KM.Silnik o oznaczeniu AHU. Najpierw chce wymienic olej i zb czy cos pomoze jesli nie bd szukał innej przyczyny.Dodam jeszcze ze gdy odpale auto cos hałasuje dziwnie lecz gdy wcisne sprzegło a olej troche sie nagrzeje przestaje hałasowac.Prosze o jakies porady Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobnie w zimę, ale u mnie jeszcze było coś takiego że jak się rozgrzała porządnie skrzynia, nie dało się się wrzucić ani jednego biegu. Wymieniłem olej i problem znikł.

UWAGA!!!
Olej w skrzyni biegów wymienia się!!! Pan Zdzichu mechanik mówi, że się tylko dolewa? ZMIEŃ MECHANIKA!!!

Jak dobrze pamiętam że wymienia się go co 60 000 km (kontrola co 30 000 km) lub co 5 lat

Mam wlanego Castrol z dodatkami Liqui Moly, nic się nie dzieje ale w przyszłym roku planuje wymienić bo Castrol mi osobiście na dzień dzisiejszy nie odpowiada.

Pojemność układu smarowania: 2,25L

Na dzień dzisiejszy wlałbym:

Liqui Moly Hochl. Getriebeoil GL4+ 75W90 (1L - nr. 4434) - ~70zł x3

Oraz dodatki:

Liqui Moly Dodatek do oleju przekładniowego (20g - nr. 2652) - ~25zł x2

Liqui Moly Stop wyciekom oleju przekładniowego (50ml - nr. 1042) - ~45zł x2

Ogólny koszt płynów: ~350zł

Wymiana jak silnikowy, rozgrzać, wylać stary, zastosować dodatki, lać do pełna świeży.

Zapytaj dzika on ma bogatą wiedzę na temat olei i dodatków oraz opinie klientów, więc może Ci polecić coś tańszego. Moja opinia jest taka że raz na 5 lat się wymienia, więc warto zainwestować.

UWAGA!!!
Każdy olej ma swój okres przydatności - 5 lat od daty produkcji!!! Jeden "ekspert" w hiper promocji chciał mi sprzedać castrola po terminie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...