Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Bzyczenie, klekotanie i kontrolka oleju


motyf1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przyszla zima i przyszły nowe kłopoty z moim 1.8t, mianowicie zaraz po odpaleniu silnik klekocze i pali się kontrolka oleju, po jakiś 15 sec klekotanie przechodzi w bzyczenie i kontrolka gaśnie, co to znowu jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź bagnet moze za mało oleju ma :decayed: jesli nie to pompa oleju sie konczy, ewentualnie napinacz lancucha rozrzadu/lancuch ale to juz musialbys zweryfikowac vagiem, o ile sie nie myle przy usterce napinacza/lancucha rozrzadu wyskakuje blad czujnika polozenia walka rozrzadu - bynajmniej u mnie tak jest :wink:

Edytowane przez uszolek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź bagnet moze za mało oleju ma :decayed: jesli nie to pompa oleju sie konczy, ewentualnie napinacz lancucha rozrzadu/lancuch

Tydzień temu robiłem uszczelniacze zaworowe,pokrywy i nastawnika,wałka i wału. Regenerowałem turbo i wymieniałem rozrząd z łańcuchem i ślizgami. Pompa? Jak ja sprawdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ostatnio pisałem też temat ze stukaniem w moim 1.8T ale u mnie jest raczej wina Castrola co mi nalali, ale jak mówisz, że przy klekotaniu pali się kontrolka oleju to znaczy, ze pompa nie daje ciśnienia. Podjedź gdzieć do mechanika i sprawdź ciśnienie oleju, powinno być chyba coś ok 4-5 bar, nie jestem pewny na 100% czy tyle ale coś ok tego. Pompa nie jest droga ok 120-140zł z tego co patrze na allegro

Edytowane przez kkrzysiekk555
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa albo zapchany smok bo jak go przykatuje na wysokich obrotach to tez zaczyna pipczeć ;/ Bardzo skomplikowane jest czyszczenie smoka? przydałoby sie tez wyczyścić cały układ od razu, jak to się robi i czym? Martwi mnie to stukanie/klekotanie, na dniach nagram filmik jak to słychać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpie aby przy zapchanym układzie świeciła kontrolka. Jak już świeci to raczej pompa, bije słabe ciśnienie i na zimnym silniku olej jest gęstrzy i nie dobija do popychaczy hydraulicznych i chodzą na półsucho i klekoczą. Co do czyszczenia układu to już się nie wypowiem, nie robiłem tego nigdy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalany mam castrol edge sport 10w60 to nie jest gęsty olej

Edytowane przez motyf1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie klekotanie wyeleminowalo wyczyszczenie smoka .

Edytowane przez iglako
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...