Skocz do zawartości
IGNOROWANY

spadek temperatury podczas postoju


adusia AVANT

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dużo czytałem waszych postów i mam mętlik sam nie wiem co mam już myśleć :) Moje autko AUDI A4 afn 110 KM nagrzewa się ładnie podczas jazdy nie zauważyłem żeby spadała temperatura. ale jak tylko się zatrzymam na kilka minut podczas włączonego AUTO na klimie ogrzewania to temperatura leci mi na około 65 70 stopni. Jak rusze znowu wskazówka idziedo 90 stopni. Nadmienie że temperatura otoczenia była około -10, -8 stopni. Termostat wymieniony 4 dni wcześniej. Zastanawiam się teraz czy powodem spadku temp. bedzie czujnik cieczy ten niebieski czy np. wiskoza ?? czy ktoś może pomóc w tym problemie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poczatek zrób sobie test po ile kilometrach silnik osiągna 90 stopni ustaw ogrzewanie na 21-23 stopnie i zobacz po przejechaniu ilu kilometrów masz 90 stopni przy sprawnym termostacie powinno być miedzy 7-9 km oczy wiscie jazda na zimnym silniku do 2.5 tyś obrotów.Oczywiscie jak bedziesz stał na wolnych obrotach z 10 minut a ogrzewanie bedzie lecieć do auta to temperatura może spasc bo to diesel

Edytowane przez goldi
  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To klekot jest trzeba sie namarznąć zeby miec szybko ciepło.

Moim zdaniem wsio jest ok.

Dla poprawy zasłoń chłodnice na 3/4 i osłony pod i na silnik pomogą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za odpowiedz. Faktycznie sprawdziłem jeszcze silnik na postoju bez ogrzewania i temperatura rosła jak należy. wiec już rozumiem że to norma a nie coś dziwnego w dieselku. włśnie jeszcze musze złożyc osłonę silnika z dołu i z góry bo wyciągnąłem ponieważ wymieniałem filtry i płyny = samochód dopiero kupiony z włoch.

Niestety nie rozumiem jednej rzeczy przy wymianie płynu chłodzcego z amist wody czy płynu wyleciało coś w konsystencji mazi błota czy czegoś takiego w kolorze masła. nie wiem czy wlewał ktos całeżycie tego samochodu wode i to przez to czy wlał ktoś uszczelniacz do chłodnicy. samochód świeżo sprowadziłem z włoch. po wlaniu specyfiku do czyszczenia układu chłodzcego wlałem koncentrat mieszny z wodą ale widze że znowu zamiast czerwonego koloru zaczyna łapać żółty prawdopodobnie płyn wyrzera ten osad z układu. ciekaw jestem jak długo.

spotkaliście się z czymś takim ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez miałem z włoch 1sza audi.

Tak samo woda zalali chłodnice bo u nich nie trzeba plynu.

musiałbyś zdjac chłodnice, nagrzewnice, dobrze ja od kamienic i byłoby w miarę ok.

Patrz tylko czy nie wycieka gdzieś bo woda potrafi dobrze namieszać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak właśnie słyszałem o chłodnicach w audi że lobią cieknąć pewnie że będę sprawdzał ale po wodzie też miałeś taką maź??


temperatura w samochodzie jest ok więc narazie nie będę ingerował a jak się zatka nagrzewnica to już wiem jak ją wyczyścić bez rozbierania kokpitu. gadałem z gościem który miał tak samo w swojej audi a6, chyba w audi a6 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekną po wodzie lub płynie ze stonki :grin:

Only G12 trza lać i jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...