Skocz do zawartości
IGNOROWANY

spada temperatura jadąc tylko w dół 1.8T


QuikSilver

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz temperatury sięgają gdy jezdze do pracy i wracam od -20 do -10, auto normalnie tak mi się wydaję nagrzewa się i trzyma równo temperature.

Drogę do pracy mam większości po serpentynach i gdy już się wydrapie na sczyt, to zaczynam jazde w dół, zjezdzam bez gazu (zwykle 3 bieg tiptronic) wtedy temeperatura leci w dół.

Dziś specjalnie stoczyłem się tak na sam dół zatrzymałem się, maska w góre i macam, zbiornik letni i wszystkie rury tak samo wystarczy że zaczne deptać po gazie i temperatura wracam do połowy z ogrzewaniem w środku nie mam problemów, cieplutko jest, zwykle śimigam 22-23 stopnie. Gdzie na vagu mogę sprawdzić czy termostatn trzyma cały czas na dużym obiegu, ostatnio dość często zapala się check engine błąd typu za uboga mieszanka, wyczytałem w innych postach że przez niedogrzany silnik może mieszanka być uboższa lub za bardzo wzbogacona i pewnie dlatego błąd wywala, spalanie chwilowe faktycznie jest wyzsze zeby pokazalo srednio 8 na 100 trzeba muskać gaz, a bez błędu ( świecącej kontrolki) pali jak by mniej. To jest trzecia zima tym autem i pierwsza z zamontowanym gazem, płyn przy wymianie rozrządu był zalany świeży.


nikt nico nie poradzi ? nie wypowie się, ostatniej zimy były podobne temperatury a silnik trzymał temperature niezaleznie w góre czy w dół, wsadzilem tekture przed chlodnice i temperatura w normie silnik cieplutki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...