Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Trzaskająca klapa bagażnika Avant podczas jej zamykania


Dajmon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Podczas zamykania otwartej wcześniej swojej klapy bagażnika w Avant, staram się puszczać ją ręką przy samym dole, przy samym końcu. Wszystko po to aby dźwięk zamykającej się klapy był jak najmniej donośny, głośny. Gdybym klapę popchnął ręką gwałtownie z góry na dół, to klapa zamknie się ale z przeraźliwym trzaśnięciem.

Analizowałem elementy, które wg mnie powinny eliminować trzaskanie ale są one jakieś dziwne, twarde. Są dwa elementy na karoserii samochodu, tuż pod zamykającą się klapą oraz dwa przeciwlegle mocowane na klapie bagażnika. Nie wiem, czy mam je wybite i nie spełniają już swojego zadania, czy coś jeszcze innego jest. Czy siłowniki klapy odpowiadają za delikatne zamykanie się klapy, wówczas te moje siłowniki (pewnie od nowości nie zmieniane) należałoby zmienić na nowe.

Poniżej zamieszczam zdjęcie z neta, na którym jest otwarta tylna klapa bagażnika Avant.

Widać na nim dwa ograniczniki/odbojniki tuż na tylnymi reflektorami. Odpowiadają im, jak wyżej pisałem elementy na klapie. Proszę, spoglądnijcie.

image.jpg

Proszę o wsparcie z tym trzaskaniem klapy podczas jej zamykania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli za delikatne i ciche zamykanie/domykanie się klapy bagażnika Avant odpowiadają siłowniki ?!

Jutro je oglądnę i sprawdzę. Dam znać jakie posiadam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem możliwość zamontowanie moda z automatycznym otwieraniem się bagażnika po pstryknięciu z pilota "otwórz bagażnik", tzn.:

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/254491-automatyczne-zdalne-otwieraniezamykanie-klapy-bagaznika-avant/

W tym temacie na pierwszej stronie, jeden z kolegów podaje niezbędne informacje na temat tego modu oraz zamieszcza również możliwość zamawiania siłowników KROSNO 650N 24520, które Ty wymieniłeś w poście wyżej. Rozumiem, że Nasz kolega TOM77 odpowiada za te elementy. Spoko.

Niech ktoś jeszcze napisze/potwierdzi, że za zamykanie/domykanie klapy bagażnika odpowiadają te siłowniki, to od ręki zamawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiem. Doczytałem wszystko. Zamówię zielone i niebieskie sprężyny, żeby w lecie mieć na zmianę. Będę więc potrzebował komplet.


To Twoja klapa bagażnika się tak korzystnie otwiera ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mają jeden minus, jeśli nie chcesz automatycznej klapy. Musisz o tym pamiętać.

Są krótsze, a przez to niżej się klapa otwiera.

Oryginalnie, klapa ma możliwość podciągnięcia do góry wyżej, kilka cm wyżej, co jest ładnie zaznaczone na plastikach zawiasu. Dla wysokich osób rzecz niezbędna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Dziękuję za zwrócenie uwagi na wysokość otwartej klapy. Zamówienie wstępnie złożę w w/w temacie.

Jak będę miał nowe siłowniki, to wrócę tu do tego tematu i zapodam filmik z dotychczasowym zamykaniem się klapy (trzaskaniem) oraz z jak to ma być - normalnym/cichym domykaniem się klapy przy nowych siłownikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, to klapa sama mi leci. Muszę ją delikatnie puszczać przy samym dole, żeby nie trzaskała. Kiedyś tak nisko w dole ją puściłem, że mało co palce by mi zostały między klapą, a zderzakiem. Byłbym bez palców lub miałbym jej zgniecione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy mógłbym jeszcze może prosić o sposób demontażu tych swoich siłowników ?


Chyba nie jest to skomplikowana procedura wymiany ?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam imadło. Ścisnę więc delikatnie przez jakąś gąbkę, tak żeby nie uszkodzić, nie zgnieść, nie zarysować. Najlepiej by było mieć pewnie specjalnie dedykowany klucz do tych siłowników.

Jak będę je miał w ręku, a będę miał problem, to się na pewno odezwę tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

W poniedziałek (wczoraj) zamówiłem siłowniki KROSNO 650N 24520. Dzisiaj, we wtorek, około 15-stej kurier przywiózł przesyłkę.

Przed demontażem starych siłowników nagrałem krótki filmik przedstawiający mój problem z trzaskającą klapą bagażnika podczas jej zamykania. Oto on:

Zdemontowałem swoje siłowniki i zrobiłem im kilka zdjęć. Skorodowane więc ciężko było złapać aparatem ostrość.

image.jpgimage.jpgimage.jpgimage.jpgimage.jpgimage.jpg

Porównałem ten mój siłownik z nowo otrzymanym, wyjętym z opakowania foliowego.

image.jpgimage.jpg

Kupiłem te siłowniki KROSNO 650N 24520 z myślą o wykonanym może modzie: AUTOMATYCZNE ZDALNE OTWIERANIE KLAPY BAGAZNIKA AVANT ---- http://a4-klub.pl/index.php?/topic/254491-automatyczne-zdalne-otwieraniezamykanie-klapy-bagaznika-avant/#entry739917

W ten sposób upiekłbym dwie pieczenie na jednym ogniu. Wymienił stare zużyte siłowniki, które powodowały trzaskanie klapy podczas jej zamykania oraz zrealizowałbym za ich pomocą automatyczne otwieranie klapy poprzez dołożenie sprężyn, podkładek, oringów.

Po zamontowaniu tych nowych siłowników, klapa już sama nie opadała. Spoglądnijcie na krótki filmik poniżej (nie zdążyłem wcześniej przed szarówką, dlatego trochę ciemno):

Kurcze. Różnica kolosalna. Teraz klapa sama już nie opada.

Poniżej jeszcze jeden filmik z zamykaniem.

Trzeba użyć siły, żeby ją zamknąć. Ruch musi być energiczny. Teraz już klapa nie trzaska podczas jej zamykania.

Po zamontowaniu tych nowych siłowników, klapa mi się obniżyła o około 2-3mm.

Będę jeździł i sprawdzał stan klapy. Czy miałbym zwracać uwagę na jakiś szczególny/newralgiczny punkt klapy lub nadwozia ? Podobno, niektórzy z forumowiczów miało jakieś problemy. Hm?

Sprężyny zamówiłem w dniu dzisiejszym - niebieskie.


Jeszcze jeden parametr dodam - temp. na zewnątrz, w której przeleżały siłowniki w kartonie na dworze to 4st.C.


+4st.C

Edytowane przez Dajmon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...