Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi A4, Góra Kalwaria, nieopłacony VAT?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Na początku grudnia kupiłem od komisu/handlarza z miejscowości Góra Kalwaria, Audi A4 B8. Auto z Holandii, kupione w serwisie Autorola, na niemieckich tablicach i niemieckim dowodzie. Oczywiście Faktura VAT marża. Zaczynam mieć podejrzenia co do opłacenia VATu. Jeśli handlarz opłaciłby VAT, otrzymałbym fakturę VAT, lecz na Autoroli można znaleźć aukcje z notkami "samochody osobowe zwolnione z VAT": https://www.dropbox.com/s/un0088txr9bfzm8/Zrzut%20ekranu%202015-01-18%2002.52.45.png?dl=0

W jaki sposób mogę sprawdzić, czy samochód ma jakiekolwiek zaległości finansowe? Na otomoto widniała informacja w opisie, iż auto jest po opłatach celno/skarbowych, zostałem poinformowany również o tym podczas zakupu, tak więc jest to jawne oszustwo które mogę zgłosić na policję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość aut na autoroli jest w cenie netto, tak więc vat musi zostać opłacony. Tylko niewielka część sprzedawana jest w cenie brutto albo z notką "samochody osobowe zwolnione z VAT"


Udało mi się dokopać do historii z serwisu, auto kupione ze zwolnieniem z VAT, więc wygląda na to, że wszystko jest ok :decayed:

Edytowane przez PatrickU
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...