Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ori produkty


Brrruno

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w dzisiejszym gradobiciu pytań rzecz, która mnie nurtuje od dłuższego czasu:
Czy produkty, które Audi zleca do produkcji obcym firmą takim jak np Knecht, Valeo, Ina itp, są identyczne w wykonaniu tych samych producentów , kiedy nie są sygnowane logiem audi (Konstrukcyjnie, jakościowo, sprawnościowo) ?

I druga rzecz, skąd Panowie wiecie, co szło na pierwszy montaż? Czytam często forum i widzę, że sporo osób sypie takimi informacjami jak z rękawa, a ja nie mogłem tego nigdzie znaleźć, ktoś poinstruuje gdzie tego szukać? :) (najbardziej interesowałyby mnie Filtry jakie szły do 2.0 ALT
Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuję, co słyszałem i czytałem to części które:

- są zamontowane w samochodzie, który opuszcza fabrykę są super jakości.

- dostępne w sklepach motoryzacyjnych z firmy które produkują "na pierwszy montaż" już nie są takie super i mogą się zdarzyć buble

- co do aso to nigdy nic nie wiadomo, zresztą nie wypowiadam się bo nie korzystam

Czytałem tylko, że firmy produkujące części na pierwszy montaż (do fabryki samochodów) super dbają o jakość, gdyż błędy mogą spowodować zerwanie współpracy z daną firmą/marką, natomiast te same firmy które wypuszczając części już nie sygnowane logiem marki auta, ale swoim, nie dbają już tak o jakość, bo kilka zwrotów z wadliwymi częściami nie zrobi im problemu.

W przypadku filtrów nie zauważyłem różnicy między np. Mann, Filtron czy Champion, zakładam też że ori z serwisu też niczym się nie różni. Czasem trochę inaczej wyglądają ale swoja rolę spełniają. Ważne żeby wymieniać co 10-15 tys wszystkie filtry i będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie dzięki za odpowiedź!
Co do wymiany filtrów to wszystkie wymieniam co 10 tys, a olej i filtr oleju co 8 :) . Mam postawioną swoją b6 na taksówce, więc nie ma co się szczypać, bo potem się zemści :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na taxi to pewnie te 8 tys szybko Ci mija, więc możesz sobie filtry testować.

U mnie wymiana oleju wypada przeważnie raz w roku bo dużo nie jeżdzę i wychodzi jakieś 10-12 tys.

Ale powiem Ci że jak na zwykłą benzynkę to dość często zmieniasz olej, nie wiem czy przy Twojej profesji warto tak często zmieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

formuła "na pierwszy montaż" została chyba wymyślona przez lobby mechaników pracujących poza ASO...akcja typu: przyjedź do mnie a ja ci wstawię część "na pierwszy montaż", czyli w zasadzie oryginał, a ty zaoszczędzisz na kasie za robociznę, bo w ASO, wiadomo, nie dość że drogo to jeszcze nieuczciwie..." Raz dałem się nabrać na coś takiego w pewnych warsztacie Boscha gdzie wymieniałem rozrząd...przy kolejnej wymianie paska, ale już w ASO, okazało się że wszystko było w tanich zamiennikach, a pompy wody raczej wogóle nie wymienili, tyle że ją wymontowali a potem przy ponownym montażu uszczelnili silikonem. Serdecznie dziękuję za tego typu części na "pierwszy montaż" i taką profesjonalną robotę. Co do jakości części dostarczanych do fabryki to też można mieć wątpliwości co do ich jakości...Przykładem może być akcja z cewkami w silnikach ALT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...