Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ustawienie wzmacniaczy i radia - POMOCY :D


kiemon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Potrzebuje pomocy w odpowiednim ustawieniu częstotliwości i całej reszty dla głośników.

Posiadam 1 wzmacniacz 4 kanałowy do którego są podpięte głośniki przód + tył (przód - Lanzar 85 rms; tył - Hertz) drugi wzmacniacz mono do którego jest podpięty subwoofer. Wzmak na suba w 4Ohm daje 325rms, a sub to JBL GTO 1214 350rms w 4Ohm.

Ogólnie głośniki przód + tył grają głośno i jestem zadowolony, ale jednak nie dają od siebie praktycznie żadnego basu, tylko takie podbicia słychać. Drugi problem jest taki, że tuba nie daje w ogóle odczucia czystego basu i nie zlewa się z muzyką. Słychać tylko jakieś dziwne dudnienie.

Radyjko Pioneer DEH-X8600BT

95db76d3b20074e3m.jpg

Kanał A - przód

Kanał B - tył

I jak mam to tutaj poustawiać ? HPF/LPF co ma być włączone/wyłączone? Gainy na normal ? I co to jest to FREQ? :D

Tutaj foto z ustawień radia:

c7e4c0a536ca4268m.jpgc2e3e42c9a5699c4m.jpg56b2f731e2aae624m.jpg

I wzmak na suba:

ea777016f5e9f32dm.jpg

Level mam ustawiony na 2/3

Bass boost na jakoś +3

Dobrze/Źle? i co to jest ten Subsonici jak go ustawić wraz z LPF? :D Albo to Phase 180stopni czy 0 ?

Z radyjka:

ea5de5c73a4cb58fm.jpgae98b284ab9a68cbm.jpg

Opcja Subwoofer2:

6ebab2e2bc49a919m.jpg

Z góry dziękuje za wszelką pomoc!! :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojej za dużo pisania.Pioneer to ciężki orzech.

Ale freq to jak najmniej chyba 60Hz - tak w skrócie to oznacza czy ma być super głęboki bas czy dajesz 200Hz i go wycina czyli same średnie i sopran.Ty chcieć bass czyli jak najmniej.

LOUDNESS to podbicie basu przy cichym graniu. Daj na on - ładniej gra do 1/3 mocy dalej nic nie zmienia.

vocal nie jestem w stanie wytłumaczyć... Ustawia średnie tony czyli czy więcej słychać gościa co śpiewa czy muzyki.Ustaw w U czyli środek na 1/3 a z lewej i prawej środek i następne 2/3

Phase odwraca bass. Głupio zabrzmiało, hm zmienia fazę jakby przesuwa uderzenie basu w czasie aby był zgodny z resztą głośników .Musisz sluchowo sam zobaczyć co ci lepsze.

Nie no to podstawy audio ale nie umiem po chlopsku napisać żeby ktoś zrozumiał.Zawsze takim mówię Pionieer to nie dla ciebie.Kup Clarion, Alpine, Kenwood. Zresztą sam go nie lubię.

http://forum.liveforspeed.pl/printview.php?t=8564&start=0&sid=3a636559b72c7856975797ba21beb604

W każdym razie siadasz za fajera muza but a niech ktoś przełącza fazę, zostawisz ta która jest lepsza dla ucha.

Ps.Przykład z fiata 126p

Koleś kiedyś wladowal kupę kasy w głośniki.Wpada w końcu do mnie i zrób coś bo basu nie ma.Odlaczylem 3 z 4 głośników niskotonowych i walilo jak głupie a on do mnie a co z resztą a ja sprzedaj. [emoji12] Po prostu wzajemnie się znosily i zonk.

Dobry system to jeden głośnik niskotonowy lub sub i reszta średnie i wysokie.Jak nayebiesz głośników subniskotonowych to basu zero.

A jeżeli jest kilka muszą być w fazie.

Edytowane przez POWER-KRIS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zaczne ogarniać temat jak się zrobi jasno.

Tylko dalej nie wiem czy w tym pioneerku te HPF w kanale A i B mają być włączone czy lepiej wyłączone. I jeśli zmieniam to FREQ to tak samo muszę zmienić HPF w radiu na taką samą wartość Hz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hpf to filtr gornoprzepustowy czyli sorry wyłącz bo bas straci.

Chyba ze głośniki będą trzeszczec to hpf w radiu np 100 a bas z wzmaka i tuby i tam hpf off

Tak ogólnie jak masz tube to ona jest od basu.Żeby nie rwac głośników w drzwiach bez potrzeby wlaczasz hpf i zabierasz im bas bo od tego masz tube.

Na początek off i z czasem sobie zobaczysz czy lepiej wszędzie bas czy lepiej tylko z tuby.Każdy ma inne podejście.Ja mam off ale nie wale w aucie jak głupi, ma grać czysto fajnie a nie wyginac mi blachy i przypominać startujące migi z Dęblina.

Sorry od wojska samolotów nie cierpię.[emoji12]

Edytowane przez POWER-KRIS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hpf ustawiasz na przod i tył na daną częstotliwość a suba odcinasz lpf tą sama wartością, zeby sie nie nakladaly częstotliwości

Tak w okolicy 60-100 hz ustaw granice, zależnie od upodobań ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki koledzy za wyjaśnienia tylko mam jeszcze pytanko co do opcji Subsonic. Wyczytałem, że tez to jakiś filtr tylko w ilu Hz go zostawić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...