Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zwiększenie mocy w 2.5 TDI 180 KM


ppak26

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Tak jak w temacie, Przeszukałem troche internet i nic dokładnie nie znalazłem. Chciałbym zwiększyć moc w moim autku, lecz znalazłem tylko że można wykonać chip tuning do około 200 koni i później jest blokada ze steroznikiem pompy paliwowej. A czy nie można wymienić na jakąś wydajniejszą?? Oraz co można byłoby zrobić aby zwiększyć moc do około 250-300 koni??

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaka pompa bo w ake 180 nie ma blokady tzn ja po regeneracji nie miałem już a podobno przed też nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś też sporo szukałem na ten temat,wyczytałem że jak jest ogarniety fachman to odblokuje pompę i ok 220km osiągniesz. A z wiekszymi mocami to był filmik na yt A4 B6 Q z hybrydą i fmic na 280km ale to chyba troszkę za wiele na to auto... Chętnie podłącze się do pytania ile można bezpiecznie km i nm zrobić w tych motorach??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem na YT ten sam silnik ale miał 300 koni. Jak znajde linka dodam do postu, lecz nie ma tam żadnego opisu co mniej więcej było zmodyfikowane. Tak na chłopski rozum zrobić chip z odblokowanie pompy paliwa (wymiana na wydajniejsza), intercooler, podobno słyszałem że można wymienić wirnik i obudowę od strony zimnego powietrza wtedy dostaje większą dawkę powietrza. Może nie będzie 300 ale tak żeby poszło chociaż pod 250-270:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymienić wirnik na wiekszy to nie problem godzina roboty i po sprawie ale czy jest sens robic 2,5 na taką moc? Troche za dużo i zaraz jakieś problemy by się urodziły. jak dla mnie to sama mapa wystarczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to prawda że blokady były tylko na pompach z końcówką J, natomiast te z literką K nie mają blokad?

kojarzycie czy ktoś z Wawy lub okolic podejmie się zdjęcia blokady z pompy + zrobienie nowego softu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...