Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Glosny dzwiek z okolic rolek


grzywka1988

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Kilka dni temu robilem kompletny rozrzad w mojej audi wliczajac tez pasek alternatora i wszystko co z nim zwiazane.

Powod? Juz byl czas no i dzwiek z okolic paska alternatora.... Straszne chrobotanie.

Gdy odbieralem auto od mechanika uslyszalem zle wiesci.

Koles zalozyl mi krotszy pasek alternatora aby ominac sprezarke klimy, poniewaz rolka / sprzeglo klimatyzacji bylo w fatalnym stanie. no i na tym zakonczyl prace.

Z racji ze nie mogl tego dostac ( ponoc moge kupic tylko cala nowa sprezarke klimy z tym ustrojstwem ) nie trybi mi klima i jest problem..

Chrobotanie wystepowalo zaraz po odpaleniu auta niezaleznie czy klima byla wlaczona czy tez nie (klima sprawna w 100%). Chrobotanie to bylo intensywniejsze przy obciazeniu (ruszaniu pod gorke, czy tez przy zaciagnietym recznym)

Czy faktycznie w moim przypadku musze wymienic cala sprezarke klimatyzacji czy jednak jest mozliwosc wymiany poszczegolnej czesci ( sprzegielka czy moze jakiegos lozyska)??

Audi b7, 1.9 TDI 2005 rok,


Dodam jeszcze, ze moj mechanik nie okreslil sie co dokladnie jest uszkodzone, tyle ze zalecil mi wymienic calej sprezarki..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Det chce cie na koszty wywalić kolego jeżeli dobrze pamiętam to masz tam sprzęgiełko tak jak piszesz oczywiście koszt zamiennika chyba 250/300zł nie pamietam dokładnie ale w tych granicach co dalej trzeba spuścić czynnik i zmienić za tym idący zawór główny klimy tak kiedyś u mnie robił mechanik i działa wyśmienicie a tak samo na poczatku miałem sprężarkę do wymiany ze wszystkim . Zalecam naprawę u jakiegoś ogarniętego gościa koszta miejsze i robota nie dłuższa niż max 2h .

Edytowane przez Kazek 1.9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, olej mechaniora i jedź do konkretnych gości od klimy to zrobią jak należy bo pewnie sprzęgiełko zrywne lub łożysko do roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...