Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi A4 B5 - Problem gdy auto długo stoi


qbassa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Szukałem na forum ale nie znalazłem konkretnej odpowiedzi.

Gdy autko (A4 B5 1.6 97R.+LPG) postoi długo, mam problemy prawdopodobnie z układem zapłonowym.

Odpala bez problemu, obroty minimalne utrzymuje bezproblemowo, natomiast gdy dodaje gazu zaczyna przerywać. Dzieje się tak tylko gdy stoi np.Latem na deszczu, bądź jesienią/zimą-duża wilgoć w powietrzu. Po przejechaniu 5km zaczyna chodzić normalnie. Przerywanie zaczyna się od 1500obr-2200obr w tej granicy. Wymieniłem przewody do świec [bOSH] oraz świece. Przewody były tylko cztery, więc niedawno dokupiłem piąty (cewka-kopułka)-to samo. Co może być przyczyną? Kopułka? Miał może już ktoś taki przypadek?

Z góry dziękuje za odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cewka sprawdzona(ze spryskiwacza do mysia szyb w domu można na nią zrobić mgiełkę na pracującym silniku)? palec rozdzielacza sprawdzony? (można zdjąć kopułkę i przeczyścić papierem ściernym leciutko palec i kopułkę ale powinno być od razu widać czy jest bardzo zmęczona kopułka oczami po jej ściągnieciu :-) ) przepływomierz odłączony ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ciągu najbliższych kilku dniu zamierzam wymienić kopułkę, przy okazji ściągnę Paluch i wszystko wyczyszczę. Sprawdzę również z Twoja sugestią tą "mgiełkę". Dzięki za informację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...