Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Radio Audi Concert + głosniki PowerBass S-6C + wzmacniacz, ale jaki???


domelq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiadam radio Audi Concert I (kaseciak).

Postanowiłem wymienić oryginalne głośniki (chyba Nokia, na pewno nie system BOSE), moja instalacja nie posiada wzmacniacza.

Wybór padł na zestaw PowerBass S-6C (moc RMS/Max.: 70/210 W, impedancja: 4 ohm, pasmo przenoszenia: 60 - 20000 Hz):

- glośniki wysokotonowe (tweetery) - średnica 25mm

- głośniki niskotonowe - średnica 165mm, głębokość 58mm

- zwrotnice - LP- 6dB / HP- 6dB z termicznym zabezpieczeniem tweetera PTC

Potrzebuję do tego wzmacniacz, najlepiej 4 kanałowy (wówczas bym pomyślał o instalacji głośników w tylnych drzwiach).

Oczywiście nie chcę wydawać fortuny, nie jestem melomanem ani też nie przepadam za słuchaniem muzyki podgłośnionej na maxa. Niestety nie jestem mistrzem jeśli chodzi o elektronikę, więc proszę Was o pomoc w wyborze wzmacniacza i podpowiedzi.

Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Określ, jaką kwotę masz do wydania;) Tak po krótce - potrzebny jest wzmacniacz 2 lub 4x 50-70W RMS (nie sugeruj się mocą na pudełkach, jest zwykle zawyżana), na pewno nie kupuj żadnego firsta, Voice-Krafta i tego typu wynalazków, tylko jakiś używany, ale lepszy jakościowo i w tej samej cenie. Stare Alpiny, pionki, etc. Z takich allegrowych, to w miarę dobre i tanie są blaupunkty (mają dobrze podzespoły, jak na swoją cenę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o cenie do 250 PLN z tym, że będe najprawdopodobniej kupował go w USA. Mam taka możliwość a często można zaoszczędzić parę groszy.

Jakieś propozycje?[br]Dopisany: 08 Październik 2008, 21:18_________________________________________________Moze jednak mi ktoś coś poradzi bo jestem zupełnym laikiem w tych sprawach... :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...