Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podatek za kupno samochodu, co i jak. Ważne


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, zgłosiłem kupno samochodu do US, naliczyli mi kwotę 300 zł do zapłaty, jako, że kasa była już zamknięta, mam zrobić przelew, w moim banku jest specjalna zakładka do przelewów do US, i tu pojawia się problem a mianowicie dwa:

1. Jaki typ płatności wybrać? PCC , PCC-1, PCC-2, PCC3, PCC-3 itd?

2. Na kogo wysłać przelew z peselem itd, skoro auto jest kupione na współwłaściciela? A nie mogę do przelewu wpisać jednego i drugiego danych?

Z góry dzięki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie bardzo nie pomaga, czytałem to. Bo ja chce zrobić przelew internetowy. Albo ktoś wie ile mam czasu na wpłatę po złożeniu papierów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wpłacisz w poniedzialek w kasie, nie widze aby ktos robil problemy z tego powodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pcc-3 wypełniasz, na zapłatę masz 14dni od daty zakupu. Przez neta przelewajac podajesz dane właściciela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pcc-3 wypełniasz, na zapłatę masz 14dni od daty zakupu. Przez neta przelewajac podajesz dane właściciela.

Właśnie wszystko by było ok, gdyby auto było kupione na jedną osobę, tak to jest kupione na dwie osoby (współwłaściciel) i na kogo to wypełnić... ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzieli Ci już kolego. Wpisz swoje dane, nie ważne że jest współwłaściciel, ma być po prostu zapłacony podatek za samochód ;)

Dobrze zrobić to w kasie, bo oni mają spacjalne blankiety i tam podajesz też swój NIP, jakiś rok.okres i typ okresu. W tytule miałem też że to PCC-3 i dopisek że umowa z dnia xx.xx.xxxx (kiedy kupiłem auto)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale papiery złożyłem tydzień temu a kasa była zamknięta więc nie wpłaciłem, jechać nie mogę kiedy chcę bo pracuje. Mogę jechać dopiero w piątek, i nie wiem czy nie będzie za późno na wpłatę. O to się rozchodzi, tak to wiadomo, pojechałbym na miejsce i spokój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiesz co piszę? Pcc składa i opłaca WŁAŚCICIEL nie współ... czyli jego dane są na przelewie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...