Skocz do zawartości
IGNOROWANY

budowa skrzyni w sedanie


las3rr

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Potrzebuję pomocy, dokładniej informacji, porad albo wskazówki.

Otóź posiadam dwa powerbassy s-124x (odkupiłem od znajomego) zabudowane już w skrzyni (jego produkcji), chula ładnie, ale jak widać zajmuje troszkę za dużo miejsca.

IMG_20141218_204505.jpg

Chciałbym ją przerobić pod bagaż, tzn wyskosować tył skrzyni pod kąt siedzeń, i na prosto z frontu, tylko nie wiem jaki litraż powinienem utrzymać do tych głośników, tak żeby miało to ręce i nogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robi wrazenie :) Ja Ci nie wylicze bo az takiej wiedzy nie mam ale mam namiary na firme która dosc tanio robi na zamowienie, Skrzynie moga Ci zrobic a moze sie uda Ci dogadac zeby i sam projekt zrobili a skrzynie przerobisz sam. Mi robili pod jednego pb 124 i wyglada naprawde dobrze. Z ciekawosci zapytam ile Cie to kosztowalo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem cały zestaw tzn. wzmaka, kondensator, kable i skrzynie, za 700zł

skrzynie to mogę zrobić sam, bo mam dostęp do materiałów wiórówka, mdf, sklejka, itd, narzędzia też mam, poprostu potrzebuje dobrego kierunku, bo zbić coś na gwoździe, to nawet 'Janusze Inżynierii' dadzą rade :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ladnie sie trafilo :) to trzeba Ci kogos kto ma wieksza wiedze i doswiadczenie. Na pw masz namiary na firme, skontaktuj sie, moze sam projekt kupisz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wedlug producenta jeden taki w skrzyni br powinien miec okolo 50 l ,wiec dwa 100l sporo miejsca ci to zajmie ,np.moj dego w closed potrzebuje tylko okolo 25l i dzieki temu moglem zabudowac w boczek ,dzieki temu mam cały bagaj wolny :-) helix p12 identycznie ,tez 25 l w closed mu starcza a gra na bank 2x lepiej niz ten powerbas;-),oczywiscie nie neguje tego ze takie sobie zostawisz ,tylko mowie ze naprawde taki helix jest duzo lepszym subem,zobacz jak to wyglada https://www.dropbox.com/s/nw9t6ot8mmp89js/sub6.jpg?dl=0

na zdjeciu jeszcze helix obecnie dego sb12 mk2 aluminium;-)

sorki kolego nie zwrocilem uwagi ze ta twoja skrzynka to closed wiec litraz jest mniejszy ,moze oscylowac w granicach 30l na szt. wiec byla by mozliwosc zebys sobie zrobil po sztuce w boczkach :naughty:

Edytowane przez nina_chudu4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

helixy to będę wsadzał na przód jak trochę funduszy zbiorę, na tył już kupiłem więc nie ma sensu wydawać kasy podwójnie, tutaj poprzednik zrobił wylot na górze, nie wiem czy to ma znaczenie, tak czy inaczej zrobię z przodu, litraż jaki mi wyszedł będzie oscylował w granicach 80-90l, więc myślę że się uda, to rozegrać

btw. ładnie to spakowałeś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest jednak bass refleks i zrób wloty z przodu

,sugeruje się skrzyniami z allegro ,pojedynczy powerbass w skrzyni br ma 50l czyli tak jak jak ci wyszło 90-100l dwa.a co do mojej skrzyni to dzieki :-) ale kosztowało mnie to parę dni pracy i materiał za 6 stów :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam materiał za freeee :D

więc mnie to nie zabolało, foty końcowe:

IMG_20150305_145513.jpg
IMG_20150305_145521.jpg
IMG_20150305_145544.jpg

wieczorkiem podrzucę fotę jak świeci :D

edit: a tak świeci w ciemnościach :D

IMG_20150305_182328.jpg

Edytowane przez las3rr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy rurkę do bassreflexa sam robiłes?? taka ci wyszła średnica ?co do materiału to chyba nie zrozumielismy sie :-) nie chodzi mi o mdf ,tylko żywice ,paste brax ,wełne owcza i material obiciowy :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rurka do br`a zrobiona z rury kanalizacyjnej pcv f11, przygotowane do tunelu f11 (szkoda mi chwilowo kasy na wydanie w mławie ~52zł)

co do materiałow, wykonana jest z wiórówki, z dostępnych dla mnie materiałow (stolarz), zrobione amatorsko, bo się na tym nie znam (hejty wskazane), prosiłem o pomoc/wskazówki, otrzymałem tylko orientacyjny litraż, i tego się starałem trzymać,

zrobiłem tak jak mi się udało, wygłuszyć też mam zamiar dalej z dostępnych mi materiałow oraz obić (Tata tapicer), ale to też z czasem

nie jestem audiofilem, dlatego to co mam mi w zupełności wystarczy, wystarczy to dopieścić, bo zawsze znajdzie się coś do czego będzie można się przyczepić.

ja jako amator jest dumny z tego co spłodziłem, i to się chyba tutaj liczy :)

jak chcesz mi pomóc w dopieszczeniu tej skrzyni, masz wiedzę, to słucham, nie ma problemu żeby cokolwiek zmienić

najprostrzym rozwiązaniem jest iść do firmy zajmującej się CA i poprosić o zabudowę, ale drzewka z kasą nie mam, a szkoda :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja sam tez robilem;-) a co do twojej to taka zrobileś taka masz i cie to cieszy i o to chodzi:-) a czym to napedzasz i jakie radio masz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wzmak: AudioMedia DG1000.1

radio: Sony Xplod, modelu dokładnie na dziś nie ogarne, ale słabe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiec zrob tak;zostaw to co masz i juz nie dokladaj do skrzyni kasy i czasu ,gra to napewno tak jak na taki zestaw przystalo,(bez podtekstow typu tandeta czy budzetowka)porostu jest to sprzet dosc slaby i tak ma grac jak gra:-) cudow z tego nie zrobisz,a jesli chcesz cos wiecej i uzyskac lepsze efekty to zacznij moze od poczatku ,poczytaj FAQ Nazara potem zrob drzwi z przodu ,wygłusz je dobrze, załoz zestaw odseparowany na takim poziomie na jaki cie bedzie stac i jaki ci sie bedzie podobal ,zmien radio na cos lepszego bo akurat ta seria sony jest kiepska (tez mialem takie z serii xplod) kup alpine seri cda lub pionka serii deh p77 p88 lub deh serii ,6xxx,7xxx,8xxx,9xxx ,podepnij to pod lepszy wzmak(tutaj akurat temat morze,zalezy od zestawu przedniego i gotówki:-)) a potem dopasowuje sie subwofer i dostraja pod przod. I tez musisz posluchac czy lepiej ci pasuje bas z closed czy z br.To tez zalezy od rodzaju słuchanej muzyki,no i to tyle na wstepie :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja to wszystko wiem :) to co Ty do mnie mówisz, wszystko rozumiem, tylko tutaj tylko jedno - kasa, kasa kasa :D

Na przód już niebawem (1-2msc) będę zakładał Helix Blue 62c, słyszałem w akcji, jak dla mnie super. Trzeba wygłuszyć, też wiem, tyle że prawe drzwi wgniecione (szkoda dokładać blacharzowi roboty).

Radio wiem że padaka, ale takie miałem przy zakupie, fajnego alpine widziałem, ale zastanawiam sie na 2din, parę złoty ksoztują, wracamy do początku.

Wszystko z czasem, na razie jest co jest, nie wydałem za dużo, trzeba zbierać na coś lepszego.

'Nie odrazu kraków zbudowano' :D

Mam teraz swój czas na przemyślenia, dokształcenie się w owej materii.

Tak jak jest ze wszystkim, auto kupisz już za 500zł, ale chcesz coś lepszego to kosztuje więcej.

Tak samo jest z aduio, mam co mam, coś lepszego, to trzeba dozbierać.

btw. dziękuję Ci bardzo za rady. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko,rozumiem cie dokładnie bo tak samo zaczynałem :) ,jak napisales ,nie od razu Kraków zbudowano :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...