Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFB] pompka paliwowa w 2,5 afb


Gość patrykp

Rekomendowane odpowiedzi

czy macie pojęcie po co jest pompka paliwa w zbiorniku w 2,5 afb? Chodzi o to że po dostaniu się do niej...... :slina: ???? Ona wogóle nie jast połączona z wężem zasilającym filtr, tylko tłoczy paliwo do naczynia wewnątrz zbiornika :mysli: A pytam dlatego że mam problem z zapowietrzającym się układem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pompka w zbiorniku jest po to jak się dowiedziałem od kolegów z forum aby pompka vpp nie zassała powietrza ze zbiornika bo bardzo tego nie lubi...

ja też miałem ostatnio ten sam problem ale mój magic juz go usunął.... otóż powietrze dostawało się do przewodów poprzez podgrzewacz paliwa, który znajduje się przy filtrze paliwa (taki kawałek plastyczka)... problem rozwiązał poprzez wymianę filtra na filtr od golfa 2, a w miejsce podgrzewacza wstawił złączke... i problem znikł ;)[br]Dopisany: 15 Październik 2008, 20:04_________________________________________________dodam, że jeździłem bezawaryjnie jakiś rok... i nagle ni z gruszki i pietruszki :) wchodzę sobie do autka odpalam je i zagadało za pierwszym razem jak zawsze, nagle zonk!!!! autko zgasło!!!! ale się wkur...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po to jest podgrzewacz w 2.5,bo ma taką pompę wtryskową a nie odwrotnie... :gwizdanie: AFB NIE BYŁO JESZCZE W 96'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bystrzaki z was że AFB nie było jeszcze w 96 roku :good: tyle że ja wymieniałem silnik i nie tylko i z 96 ostała się tylko buda :rolleyes:[br]Dopisany: 18 Październik 2008, 22:05_________________________________________________a GILI bez sensu odpowiedź :wallbash:"Po to jest podgrzewacz w 2.5,bo ma taką pompę wtryskową a nie odwrotnie.."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pompa VP44 jest wrażliwa nie tylko na powietrze w układzie ale też na jakość paliwa i jeśli jest w baku podgrzewacz to powinien być sprawny.w zimnym paliwie wytrąca się parafina i woda a to może spowodować zator.co za tym idzie kosztowne konsekwencje.Fajnie,że odważyłeś się na taką przeróbkę,wiem z autopsji,że jak jest wszystko zrobione zgodnie ze sztuką to trudno stwierdzić,że zaszły jakieś zmiany.sam przerabiałem kiedyś mk3 z 1.6benz. na 1.9tdi fajnie to autko śmiga do dziś w mojej rodzinie :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...