Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Stuki i trzeszczenie z bagażnika - Avant


pavlucha123

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

W moim Avancie z 2009 roku, przebieg 100k, z tylnej części nadwozia, dokładniej bagażnika dochodzą w czasie jazdy denerwujące stuki i trzeszczenia. Opukiwałem i ostukiwałem cały bagażnik łącznie ze słupkami z tyłu i specjalnie nie widzę czegoś co może tak stukać/trzeszczeć. Wywaliłem oryginalne mocowanie zestawu naprawczego u ułożyłem wszystkie graty we wnęce koła zapasowego tak że nic nie ma prawa stukać ale problem pozostał.

Roleta bagażnika jest najbardziej prawdopodobnie odpowiedzialna za stuki i trzeszczenia gdyż wystarczy w nią popukać i już wydobywają się dziwne dźwięki ale nawet po zdemontowaniu rolety dźwięki w całości nie ustępują.

Pytanie do użytkowników Avantów - czy u Was też tak jest? Czy komuś udało się problem wyeliminować? Czy może znacie jakiś warsztat który z 'sercem' podejdzie to tematu?

Pozdrawiam,

P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegos czasu też mam ten problem i powiem szczerze że mocno mnie to irytuje :thumbdown:

Najprawdopodobniej przyczyną jest roleta bo przyglądająć się w lusterku podczas jazdy wyraźnie słychać po najechaniu na nierówności kiedy roleta zaczyna delikatnie podskakiwać.

No ale to na razie gdybanie bo jeszcze się dokładnie problemowi nie przyglądałem , mam inne :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Odkrecic nieco ograniczniki klapy bagaznika

2. nasmarowac substancja do uszczelek zamek klapy

3. Wyjac rolete i podkleic miejsce osadzenia zeby zlikwidowac luz

4. Obkleic tasma izolacyjna koncowki rolety w prowadnicy

Wtedy nastapi cisza

Edytowane przez gregziel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam to samo wystarczy jak wyciągnę roletę i jest spokój

roleta skrzypi na łączeniu z boczkiem z prawej strony trzeba będzie to jakoś okleić :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi roletami to jakas masakra u mnie to samo, na każdym dołku postukuje i popiskuje zaczyna mnie to drażnić, może faktycznie spróbuje patentu z taśmą :) a nie ześlizguje się na tej taśmie (wypina ?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

U mnie też słychać trzeszczenia z tylu bardziej po prawej stronie (tak jakby ) za oparciem.audi a4 2008 r sedan,brak rolet!

Wkurza mnie to bardzo bo juz powsadzalem gąbki do plastików przy trójkątnej małej szybę z tylu i chyba trochę mniej trzeszczy? Ma ktoś pomysł albo wie ktoś w którym miejscu to może być. Jechałem juz z tylu żeby się przysluchac temu i ciężko wysłuchać w którym to miejscu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie.  Skrzypi roleta - marka klasy premium . . . hhe.  Wyrzuciłem rolete i spokój . 

Edytowane przez Ppaterkns
Zły wpis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...