Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziwne klekotanie stukanie z silnika


mola

Rekomendowane odpowiedzi

Od kilku dobrych tygodni a nawet mesiecy niepokoi mnie dziwne klekotanie z silnika, wiem ze w 2.5 klekot to rzecz normalna ale ten odgłos wydobywa się się z dolnej części silnika. Nie slychac go stojąc na wprost samochodu, dochodzi gdzies z okolic kola zarówno prawego jak i lewego. Jeden z mechanikow powiedział ze to sprzezarka się tak tucze. Jeśli ktoś jest w stanie podpowiedzieć co to za odgłos i czym jest spowodowany to daje link z video www.youtube.com/watch?v=sKJOe9ezjTE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz podobny temat, kolega stwierdził że w jego przypadku wtrysk padł. Posłuchaj jego nagrania może stwierdzisz to samo, innym ciężko jest to ocenić przez kompa.

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/308508-cykanie-w-silniku-bdh/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby to był wtrysk to ten metaliczny dźwięk slychac było by u góry silnika a w tym przypadku wydobywa się on z dolu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby to był wtrysk to ten metaliczny dźwięk slychac było by u góry silnika a w tym przypadku wydobywa się on z dolu

Oglądałem ten filmik i na 100% WTRYSK

I tu się właśnie kolego mylisz u mnie był winny wtryskiwacz . Na początku myślałem , że to któryś popychacz wyleciał z miejsca i wałek po nim wali ale okazał się właśnie wtryskiwacz .

Pierwsze co podepnij VAGa i sprawdz w silniku Grupe 13 i 14 albo 14 i 15 dokładnie nie pamiętam ale tam masz odczyty dawki wtrysków . U mnie potwierdziło się właśnie z wtryskiem bo jeden dawał po 2.5+mg . Z jeden stronie na 1 mam też prawie 1.0mg i lekko go słychać .

U mnie jak stałem od przodu auta to nic cisza , wystarczyło nachylić się koło koła to wtedy już cykanie było ewidentne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki jutro jestem umówiony u mechanika wiec się zobaczy


jeszcze jedno pytanie wymieniac regenerować czy jezdzic dalej?


Mechanik sprawdzil wtryski za pomocą słuchawek lekarskich stwierdził ze wszystkie pracują prawidłowo i żaden z nich się nie wyroznia, a jeśli chodzi o ten klekot powiedział ze ten typ już tak ma.


Wymienilem olej i klekot sie wyciszyl, nie calkiem ale jest o wiele lepiej!! Dlaczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm Popychacze albo pestki na nich się mogą kończyć . Dużo może być przyczyn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomylilem się dalej dźwięk jest ten sam w blad wprowadzilo mnie to ze na zimnym silniku klekot jest prawie nie zauważalny ale kiedy się rozgrzeje staje się głosny :/


W najbliższym czasie musze uszczelke pod deklem zmienix nie zaszkodzi chyba przy okazji sprawdzić wtryski, Aron21 klekot jest identyczny jak w filmiku który dodales u mnie tez slychac przy kole zarówno lewym jak i prawym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...