Skocz do zawartości
IGNOROWANY

2.0 TDI BPW


baca6200

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiadam Audi a4 b7 06r z silnikiem 2.0 TDI ,kod silnika BPW i mam pytanie odnośnie jeden z części pompy oleju ,chodzi o cześć na która sie potocznie mowi "ołówek" lub "imbus" (chyba ) . chcialbym sie dowiedziec co kryje sie pod tym kodem silnika bo są dwie opcje : albo na ołówek albo na zębaki . auto na dzień dzisiejszy ma 210tys przebiegu i mechanik zaproponowal mi to wymienić bo u niego stoją auta z tym wlasnie problemem .tylko on nie wie na co to tam jest a myśle że na forum znajdzie sie ktoś to bedzie wiedzial i pomoże

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imbus jest w każdym czyli ołówek. Mechanizm może być na łańcuch albo na koła zębate i tu jest ta różnica o którą pytasz. Zębatka jest nie awaryjna łańcuch tak ale w każdym do 2010roku jest wadliwy imbus

Ja mam 2007 rok bpw i jest na koła zębate ty na 99% tez masz koła wiec ja przy 280 tys wymieniłem sam imbus za 13 złotych z serwisu długość 77mm. Na twoim miejscu wyjął bym pompę i przerobiłbym imbus i gniazdo za około 500złotych i masz spokój na następne 200tys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za wyjaśnienie , czyli w moim silniku jest na łańcuch ,a moge sie zdecydowac na wymianę żeby były na zębatki czy nie bardzo? .ten łańuch co ile powinno sie wymieniać ,powiedzmy tak profilaktycznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

98ba43201fb6a5b3c0b7e1a58c99e040.jpg

U ciebie jest na zębatke

Źle zrozumiałeś co napisałem tu na zdjęciu masz pokazane co się psuje po prawej jest imbus i gniazdo wyrobione a po lewej jak przerobić żeby mieć spokój dożywotnio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest juz gotowy zestaw do kupienia na allegro ? bo coś podobnego juz widzialem własnie za ok 500 pare złotych


fakt źle Cie zrozumiałem ,troche zielony w temacie

Edytowane przez baca6200
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupisz tylko musisz przerobić swój wałek mechanik musi go wyjąć i musisz wysłać do firmy która się tym zajmuje ja jeszcze sam tego nie robiłem ale mam zamiar a firmy są na allegro do których możesz wysłać całą pompę a oni ci przyślą drugą albo jak będziesz chciał to zrobią ci twoją. Z tego co wiem to w Rumii jest dobra firma więc ja bym ci proponował na Google poszukać tej firmy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/walek-pompa-olejowa-audi-a4-b7-blb-bre-bpw-bna-brf-i5101125694.html

to masz na mysli? tu jest chyba gotowe to o czym pisałeś

Edytowane przez baca6200
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest w Gdyni a tamta firma jest w Rumii ale to właśnie o to chodzi więc najlepiej jest wysłać całą pompę i masz na nią 2 lata gwarancji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie moge po prostu tej kupic i wsadzić za tą co mam teraz? bo zeby wysłać to trzeba rozebrac i auto musi stać a ja musze miec transport ,jakbym kupił to , to wiem że szybko mi to zrobi


odpowie ktoś ?

Edytowane przez baca6200
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niedawno regenerowałem swój wałek w Futurum, czyli w firmie z Rumi i jak narazie jest ok. Na moje oko fachowa robota. Z tego co się orientuję to TMA z Gdyni i Futurum naprawia wałki tą samą technologią. Jak nie chcesz aby auto stało to kupuj cały moduł. Do południa micha w dół, po południu wyjazd z warsztatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...