Skocz do zawartości
IGNOROWANY

slabo odpala na cieplym silniku


agata2407

Rekomendowane odpowiedzi

witam

Mam problem ze swoja B7 2.0tdi, ciezko odpala na cieplym silniku i dodatkowo wyswietla sie kontrolka klockow. Na zimnym silniku nie ma zadnych problemow z odpaleniem i zadne kontrolki sie nie wyswietlaja. Akumulator jest ok.Ktos mial podobny problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki kod silnika tej 2u litrówki? Lub ilu zaworowy silnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedy problem został zauważony?

do sprawdzenia ust.rozrządu przedewszystkim ust.wałka wydechowego względem ssącego jeśli tu będzie prawidlowe to takim standardem jest zmeczony życiem rozrusznik.mimo ze silnik kręci normalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedy problem został zauważony?

do sprawdzenia ust.rozrządu przedewszystkim ust.wałka wydechowego względem ssącego jeśli tu będzie prawidlowe to takim standardem jest zmeczony życiem rozrusznik.mimo ze silnik kręci normalnie.auto

niedawno kupilam to auto. na jezdzie probnej bylo ok, bo silnik byl zimny, jak zaczelam nim jezdzic to zauwazylam problem.niektorzy pisza na innych forach o sprawdzenie jakiegos czujnika.wiesz moze o czym mowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie któregoś czujnika temperatury- płynu chłodzącego lub paliwa

jedź najlepiej do kogos na komputer i sprawdzą ci grupę 004 - tam są parametry ustawienie rozrządu-choć ja oprucz tego sprawadzam fizycznie rozrząd - jak pisałem wyzej ustawienie wałka wydechowego względem ssącego.

w aucie był wymieniany rozrzad,badź dopiero bedzie wymieniany?

wejdź u siebie w opcje i zmien kod silnika - 1B to kod jakiegoś starego silnika

Edytowane przez SotoM
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każde BLB gorzej odpala na cieplym.Ochrona dwumasa...jedynie korekta mapy pomoze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc kwestia -zademonstrowania przez agate palenia silnika.może faktycznie się okaże że to jest to o czym piszesz...

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/246660-ciezki-rozruch-jak-cieply-20tdi/page-7#entry4303740agata poczytaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co później zrobisz jak niechęć palenia powróci-bo nie raz sie z tym spotkałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego moim skromnym zdaniem najpierw zrobić co należy a mapy to ostateczność...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra chłopaki. Dzięki za info. Nie wszystko ogarnęłam ;-/ poczytam. Ciężkie odpalanie to jedno a co z ta kontrolka klocków. Pokazuje sie tylko jak trudno go odpalić. I dodatkowo czujniki parkowania wtedy tez przestają działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo w tym blb co kupiłem z problemem ciśnienia oleju. Przy odpaleniu na ciepłym, dłużej kręci i pojawia się sygnalizacja hamulców.

Sprawdzę baterie jutro bo wydaje mi się że to ona winna. Miałem wcześniej kilka blb w użyciu, każdy miał takie samo odpalanie na ciepłym ale tylko w tym świecą się hamulce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uu...to bym sprawdził akumulator oraz ładowanie alternatora- pojedź do jakiegoś kumatego człowieka,wejdź na dział zloty i spoty i na swoim województwie mieście okolicach znajdzie się ktos normalny kto ci ogarnie prawidłowo problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zmienilem dawke startowa na 30 i pali jak nalezy.Wczesniej ciezko odpalal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie był jeszcze rozrząd na-3.9 jak poprawiłem na 0 to odpala właśnie gorzej na ciepłym. Na zimnym od kopa.

U mnie sprawdzone, podstaeilem dużego startera pod baterie, przy odpaleniu na ciepłym, dłuższe kręcenie ale brak ostrzegawczej kontrolki.

Także zmień baterie w pierwszej kolejności ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...